Walentynki przedszkolaków

Dnia 15 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. Jest to wyjątkowy dzień , który dla najmłodszych jest symbolem przyjaźni i  relacji międzyludzkich oraz daję wiele radosnych chwil ze wspólnego świętowania. Tego dnia przedszkolaki ubrane na czerwono czekały z niecierpliwością na wyjątkowe zabawy. Dowiedziały się kilku ciekawostek o tym święcie a następnie tańczyły walentynkowe tańce. Dodatkowo były quizy, konkursy a potem przedszkolaki zamieniły się w amorki by  rzucać do sercowych tarcz. W ten dzień powstały również wyjątkowe kartki dla ulubionych koleżanek i kolegów. Był to dzień wielu miłych wrażeń.

foto cool

Karnawał w przedszkolu

Od ubiegłego tygodnia, w naszym przedszkolu było niesamowicie gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą balów karnawałowych organizowanych we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci przygotowywały się do niego od dawna, robiąc piękne, błyszczące maski, szykując w domach swoje przebrania, ćwicząc tańce, ale również pomagając w dekoracjach swoim Paniom. Sale przystrojone balonami, serpentynami wyglądały zjawiskowo, ale nie tak bardzo zjawiskowo jak nasze przedszkolaki. Można było podziwiać wróżki, księżniczki, zwierzątka, superbohaterów, a nawet patrole służb mundurowych :o :) Przeboje znane Dzieciom porwały nas do zabawy, a kiedy czas dobiegł końca, wszyscy ze smutkiem opuścili sale balowe! Jak to mówią przedszkolaki: było superowo!

foto cool

Walentynki w przedszkolu

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. W tym dniu dzieci wzięły udział w Balu Walentynkowym, na którym były różne konkursy i zabawy. Dzieci tańczyły na papierowych sercach, rozwiązywały zagadki oraz rzucały do sercowych tarcz. Dodatkowo przez cały tydzień była uruchomiona poczta walentynkowa i każde dziecko mogło wysłać swoją walentynkę.

Wieczorna zabawa przedszkolaków

5 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wieczorna zabawa Jeżyków. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. Tuż po zmroku, dzieci zaopatrzone w latarki oraz mikołajowe czapki, przybyły do przedszkola, by wspólnie spędzić wieczór pełen świątecznych szaleństw. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez wychowawczynie listu od Mikołaja. Jeżyki poszukiwały ukrytych w różnych zakamarkach budynku zadań, przygotowanych przez samego Świętego Mikołaja. Dzieci, tworzyły długi, choinkowy łańcuch oraz piękny nowoczesny strój dla Mikołaja. Pakowały również ,,prezenty” dla Świętego Mikołaja, którymi były NASZE PRZEDSZKOLAKI! Na zakończenie zabawy, na Jeżyki czekał poczęstunek.

Imprezę zorganizowały Pani Joanna Kryszyło oraz Pani Aleksandra Karczewska – wychowawczynie grupy Jeżyki.

Światowy 🐾 Dzień 🐾 Pluszowego 🐾 Misia 🐾🐻

W poniedziałek 25 listopada 2019 r. nasze przedszkole opanowały Misie! Małe, duże, puchate i całkiem gładkie, mięciutkie, kolorowe i pluszowe 😍!

Razem świętowaliśmy 117 urodziny Pluszowego Misia 🎉. Zaśpiewaliśmy 100 lat 🎂, zabraliśmy Misie na przejażdżkę - biorąc je na barana 😀 🎡, wykonaliśmy  też misiową gimnastykę💪💪💪. Specjalne zadanie miały też nasze panie 👩👧👱. Musiały z zasłoniętymi oczami narysować misia! To nie takie proste, spróbujcie sami 😉. Urodzinki zakończyliśmy  misiową dyskoteką🎶💃🎶.