Walentynki w przedszkolu

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. W tym dniu dzieci wzięły udział w Balu Walentynkowym, na którym były różne konkursy i zabawy. Dzieci tańczyły na papierowych sercach, rozwiązywały zagadki oraz rzucały do sercowych tarcz. Dodatkowo przez cały tydzień była uruchomiona poczta walentynkowa i każde dziecko mogło wysłać swoją walentynkę.

Wieczorna zabawa przedszkolaków

5 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wieczorna zabawa Jeżyków. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. Tuż po zmroku, dzieci zaopatrzone w latarki oraz mikołajowe czapki, przybyły do przedszkola, by wspólnie spędzić wieczór pełen świątecznych szaleństw. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez wychowawczynie listu od Mikołaja. Jeżyki poszukiwały ukrytych w różnych zakamarkach budynku zadań, przygotowanych przez samego Świętego Mikołaja. Dzieci, tworzyły długi, choinkowy łańcuch oraz piękny nowoczesny strój dla Mikołaja. Pakowały również ,,prezenty” dla Świętego Mikołaja, którymi były NASZE PRZEDSZKOLAKI! Na zakończenie zabawy, na Jeżyki czekał poczęstunek.

Imprezę zorganizowały Pani Joanna Kryszyło oraz Pani Aleksandra Karczewska – wychowawczynie grupy Jeżyki.

Światowy 🐾 Dzień 🐾 Pluszowego 🐾 Misia 🐾🐻

W poniedziałek 25 listopada 2019 r. nasze przedszkole opanowały Misie! Małe, duże, puchate i całkiem gładkie, mięciutkie, kolorowe i pluszowe 😍!

Razem świętowaliśmy 117 urodziny Pluszowego Misia 🎉. Zaśpiewaliśmy 100 lat 🎂, zabraliśmy Misie na przejażdżkę - biorąc je na barana 😀 🎡, wykonaliśmy  też misiową gimnastykę💪💪💪. Specjalne zadanie miały też nasze panie 👩👧👱. Musiały z zasłoniętymi oczami narysować misia! To nie takie proste, spróbujcie sami 😉. Urodzinki zakończyliśmy  misiową dyskoteką🎶💃🎶.

Wizyta gości z filmy POLREGIO w przedszkolu

21 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników firmy POLREGIO. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca na kolei, kim jest maszynista, a kim konduktor. Pan Paweł – konduktor, pokazał dzieciom terminal do drukowania biletów,  oraz przyrząd do ich sprawdzania. Wszystkie przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska akcesoria konduktora, a nawet samodzielnie skasować bilet. Goście uświadomili dzieciom jak bezpiecznie podróżować pociągiem, a na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki obdarowali prezentami. Serdecznie dziękujemy za przybycie i ciekawe spotkanie!

Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu dnia 13 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień. Przed dyrekcją i rodzicami dzieci zaprezentowały wiersz oraz kilka utworów patriotycznych w tym m. in. „Białe róże”, „Maszerują strzelcy” oraz „Idę walczyć mamo”. Postawa patriotyczna naszych przedszkolaków oraz ich przygotowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim prezentem od Pani Dyrektor.