Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu

W czwartek 22 marca b.r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach wiosny- na zielono, żółto lub w kwiaty. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Wszystkie grupy poradziły sobie świetnie z zadaniami. Na koniec wszyscy zatańczyli taniec z pokazywaniem.

Wiosna w "Jeżykach"

Wielkimi krokami zbliża się wiosna dlatego przedszkolaki z grupy "Jeżyki" w minionym tygodniu przygotowywały swój mini ogródek. Każdy posadził cebulkę kwiatka oraz kolorowe, "magiczne" fasolki. Teraz trzeba pilnować by naszym roślinkom nie zabrakło wody i miłych słów. Dzieci wiedzą jak trzeba dbać o posadzone nasionka. Ale to są przecież magiczne nasionka, które oprócz dobrej ziemi, wody i słońca potrzebują dobrych słów, a hałas im szkodzi. Dzieci z grupy "Jeżyki" to wiedzą i codziennie obserwują wzrost posadzonych ziarenek i cebulek.

Grupa Zajączków ma nowych przyjaciół!! To rybki :)

W środę (21.02.2018) dzieci z grupy Zajączków założyły akwarium. Przedszkolaki najpierw przygotowały rybkom kolorowe podłoże. Następnie posadziły rośliny i wlały ustaną wodę. Gdy wszystko było gotowe Gupiki mogły zamieszkać w swoim nowym domu. Na koniec maluchy nauczyły się rozróżniać samca i samice. Przygodę z hodowlą rybek czas zacząć!

Dzień bez zabawek w Niedźwiadkach.

Sprytne rączki mam, zabawkę zrobię sam" – Dzień bez zabawek w Niedźwiadkach.

W poniedziałek (05.03.2018r.) Niedźwiadki obchodziły Dzień Bez Zabawek. Dzieci bawiły się kartonami, butelkami i wszystkim co przyniosły do przedszkola. Bardzo chętnie same organizowały sobie przestrzeń w sali według własnego pomysłu. Miały ciekawych propozycji i nie trzeba im było podpowiadać, co mogą zrobić.

Przedszkolaki dokarmiają ptaki zimą

Przedszkolaki z grupy Jeżyki wiedzą, że pod grubą warstwą śniegu ptaki nie mogą znaleźć odpowiedniej ilości pożywienia, dlatego postanowiliśmy zrobić tłuszczowe kule z ziarnami. 23.01.2018 Został otwarty ,,Bar u Jeżyków”. Będzie on czynny przez całą zimę. Dzieci, przez okna przedszkolnej sali obserwują nadlatujące sikorki, sójki, sroki. Jesteśmy dumni, że pomagamy ptakom i pełni nadziei czekamy na przyjście wiosny, by usłyszeć wdzięczne śpiewanie naszych przyjaciół.