Niedźwiadki w Muzeum

Dnia 09.10.2019r. Niedźwiadki odwiedziły Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku. Dzieci uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym „Moje ulubione muzeum”, w trakcie którego obejrzały eksponaty związane z rozwojem medycyny na terenie Podlasia. Poznały tajemniczy świat dawnej apteki, gabinetów lekarskich: stomatologicznego, okulistycznego, rentgenowskiego. Miłym akcentem był własnoręcznie zrobiony gipsowy odlew Pałacu Branickich. Był to dzień pełen wrażeń, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Niedźwiadki w miejskim sadzie edukacyjnym

12.06.2019r. korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę  do nowo powstałego Sadu Edukacyjnego na osiedlu Antoniuk. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci obejrzały tradycyjne gatunki drzew i krzewów oraz  domki dla owadów zapylających. Miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały biedronki, pająki i obserwowały kwiaty w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody.

Straż Miejska w przedszkolu

We wtorek 28.05.2019 r. przedszkolaki odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Miejska, jak wyglądają oznaczenia na mundurze i czapce, ale przede wszystkim poznały zasady bezpiecznego zachowania: na drodze, placu zabaw, w sklepie, domu i przedszkolu. Dowiedziały się m.in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli zgubią się w supermarkecie. Nasz gość przypomniał również numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Zabawa walentynkowa w przedszkolu

W dniu Świętego Walentego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono, a w powietrzu unosiło się mnóstwo pozytywnych emocji. Tego dnia podczas wspólnej zabawy celebrowaliśmy naszą przyjaźń. Na samym początku wymieniliśmy się między sobą serduszkami wyciętymi z papieru, pobawiliśmy się w zabawę „Mam chusteczkę haftowaną”, następnie rozpoczęliśmy muzyczną część zabawy. Tańczyliśmy w parach oraz wszyscy razem w wielkim kole. Na zakończenie otworzyliśmy walentynkową skrzynię pocztową, jak się okazało każdy otrzymał swoją kartkę walentynkową! Zabawa była fantastyczna, każdy z nas miał na twarzy szeroki uśmiech aż do końca dnia.