Dzień zdrowego żywienia w przedszkolu

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

W listopadzie dzieci obchodziły Dzień zdrowego żywienia. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się dlaczego ważne jest jedzenie owoców i warzyw, oraz w jaki sposób zdrowe żywienie wpływa na życie każdego z nas. Na zakończenie wspólnych wesołych zabaw dzieci własnoręcznie wycisnęły sok z wybranych przez siebie warzyw i owoców, który każdy ze smakiem skosztował.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopada wszystkie MISIE obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu to bardzo ważna uroczystość. Każda grupa pragnie świętować ten dzień w sposób wyjątkowy i dlatego słychać było głośne STO LAT!! i gromkie brawa dla pluszowych przyjaciół. W tym dniu również dozwolone są tańce z misiem (w dowolny sposób) i przeróżne zabawy. W naszym przedszkolu dzieci robiły misiowe maski na dyskotekę, misiowe balony i rozwiązywały misiowe zadania. Uśmiechów i radości było wiele, a na pamiątkę dzieci dostały medale i mogły zrobić sobie zdjęcie z ogromnym pluszowym przyjacielem.

Przedszkolaki świętują 100-lecie Niepodległej

We wtorek, 6 listopada, w centrum miasta powstało pewne zamieszanie! Co się stało? Wielka sprawa! To nasze przedszkolaki ruszyły w marszu z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Do naszych podopiecznych dołączyli też starsi koledzy z klasy „0” Szkoły Podstawowej w Wasilkowie. Przemaszerowaliśmy ulicą Lipową na Rynek Kościuszki do pomnika Józefa Piłsudskiego. Wykonane przez nas biało – czerwone flagi oraz serca powiewały na wietrze oddając naszą wdzięczność za wolność, walkę i niezwykłą odwagę. Przy pomniku na komendę „Do hymnu” uroczyście odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”. To był wyjątkowy marsz poświęcony wyjątkowym bohaterom!

Porządki w ogródku przedszkolnym

Jesień to również czas przygotowania ogródka przedszkolnego. Należało w nim posprzątać, powyrywać chwasty i przygotować glebę do posadzenia cebulek kwiatów. Wszystko to, wraz z wychowawczyniami zrobiły dzieci z grupy "Jeżyki". By nikt nie pomylił kwiatów, w ogródku pojawiły się również nowe tabliczki informacyjne. Mamy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny nasz ogródek będzie witał wszystkich przepięknymi tulipanami, hiacyntami i narcyzami.

BohaterON - udział przedszkolaków w Ogólnopolskiej Akcji

Dzieci z grupy Jeżyki, Niedźwiadki oraz Zajączki włączyły się w Ogólnopolską Akcję upamiętniającą i honorującą uczestników Powstania Warszawskiego – BohaterON. Przedszkolaki wysłały kartki pocztowe naszym Bohaterom, by uczcić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dzięki kampanii BohaterON dzieci poznały historię Polski oraz dowiedziały się, jak poprawnie wysłać kartkę pocztową. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ ODWAGĘ I NASZĄ WOLNOŚĆ… MALI PATRIOCI!