Wieczorna zabawa przedszkolaków

31.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się „wieczorna zabawa przy ognisku”. Każde dziecko wyposażone w latarkę wyruszyło w podróż, poszukując wskazówek i zadań ukrytych w różnych zakątkach przedszkola i szkoły. Zanim jednak przystąpiliśmy do zabawy, każde dziecko musiało złożyć przysięgę i odbić swój paluszek umoczony w paście do zębów na języku totemu. To właśnie za jego sprawą dzieci stały się prawdziwymi zuchami! Zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, niektórzy nie chcieli nawet wracać do swych domów! Dodatkową atrakcję zapewniły urodziny Oli z grupy Jeżyków, która poczęstowała wszystkich obecnych kawałkiem urodzinowego tortu w zamian za piękne życzenia!

Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa - konkurs

W tegorocznej edycji konkursu „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa” wzięło udział 10 rodzin przedszkolaków z PS 14, PS 29 oraz oddziałów przedszkolnych przy SP 15. Konkursowe szopki wykonane były z różnych dostępnych materiałów. Pojawiły się szopki z makaronów, patyczków, rolek po papierze, szyszek, naturalnych materiałów takich jak słoma, siano.

Jury Konkursu w składzie: pani Anna Gryko – katechetka, pani Ewa Stemporowska – nauczycielka klas I-III oraz pani Katarzyna Herbreder – nauczycielka klas I-III, biorąc pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, walory plastyczne, kompozycję, kolorystykę, dodatki oraz wkład pracy przyznało NAGRODY dla: Aleksandry Górskiej, Oliwki Gromko, Piotra Humiennego, Izabeli Wiśniewskiej, Gabrysia Makarskiego WYRÓŻNIENIA dla: Laury Klimczak, Patrycji Brandeburg, Niny Modzelewskiej, Mateusza Jarosławskiego, Magdy Lewkowicz, Nicole Potockiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zachęcamy do wspólnych prac z dziećmi i udziału w kolejnych edycjach konkursu. Gratulujemy!!!

foto z konkursu

Niedźwiadki w Muzeum Wojska Polskiego

11.01.2019 r. Niedźwiadki uczestniczyły w lekcji muzealnej „W żołnierskim plecaku”. Dowiedziały się co zawierał plecak żołnierzy, jak wyglądał kamuflaż żołnierza. Mogły też spakować swój własny „bagaż” i włożyć do niego przedmioty niezbędne na długą wędrówkę m.in. menażkę, kompas, manierkę, scyzoryk. Wszystkie przedszkolaki w dobrym humorze i przepełnione nową wiedzą wróciły do przedszkola.

Dzień zdrowego żywienia w przedszkolu

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

W listopadzie dzieci obchodziły Dzień zdrowego żywienia. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się dlaczego ważne jest jedzenie owoców i warzyw, oraz w jaki sposób zdrowe żywienie wpływa na życie każdego z nas. Na zakończenie wspólnych wesołych zabaw dzieci własnoręcznie wycisnęły sok z wybranych przez siebie warzyw i owoców, który każdy ze smakiem skosztował.

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopada wszystkie MISIE obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu to bardzo ważna uroczystość. Każda grupa pragnie świętować ten dzień w sposób wyjątkowy i dlatego słychać było głośne STO LAT!! i gromkie brawa dla pluszowych przyjaciół. W tym dniu również dozwolone są tańce z misiem (w dowolny sposób) i przeróżne zabawy. W naszym przedszkolu dzieci robiły misiowe maski na dyskotekę, misiowe balony i rozwiązywały misiowe zadania. Uśmiechów i radości było wiele, a na pamiątkę dzieci dostały medale i mogły zrobić sobie zdjęcie z ogromnym pluszowym przyjacielem.