Niedźwiadki w miejskim sadzie edukacyjnym

12.06.2019r. korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na wycieczkę  do nowo powstałego Sadu Edukacyjnego na osiedlu Antoniuk. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci obejrzały tradycyjne gatunki drzew i krzewów oraz  domki dla owadów zapylających. Miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały biedronki, pająki i obserwowały kwiaty w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody.

Straż Miejska w przedszkolu

We wtorek 28.05.2019 r. przedszkolaki odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż Miejska, jak wyglądają oznaczenia na mundurze i czapce, ale przede wszystkim poznały zasady bezpiecznego zachowania: na drodze, placu zabaw, w sklepie, domu i przedszkolu. Dowiedziały się m.in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, co zrobić jeśli zgubią się w supermarkecie. Nasz gość przypomniał również numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Zabawa walentynkowa w przedszkolu

W dniu Świętego Walentego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono, a w powietrzu unosiło się mnóstwo pozytywnych emocji. Tego dnia podczas wspólnej zabawy celebrowaliśmy naszą przyjaźń. Na samym początku wymieniliśmy się między sobą serduszkami wyciętymi z papieru, pobawiliśmy się w zabawę „Mam chusteczkę haftowaną”, następnie rozpoczęliśmy muzyczną część zabawy. Tańczyliśmy w parach oraz wszyscy razem w wielkim kole. Na zakończenie otworzyliśmy walentynkową skrzynię pocztową, jak się okazało każdy otrzymał swoją kartkę walentynkową! Zabawa była fantastyczna, każdy z nas miał na twarzy szeroki uśmiech aż do końca dnia.

Wieczorna zabawa przedszkolaków

31.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się „wieczorna zabawa przy ognisku”. Każde dziecko wyposażone w latarkę wyruszyło w podróż, poszukując wskazówek i zadań ukrytych w różnych zakątkach przedszkola i szkoły. Zanim jednak przystąpiliśmy do zabawy, każde dziecko musiało złożyć przysięgę i odbić swój paluszek umoczony w paście do zębów na języku totemu. To właśnie za jego sprawą dzieci stały się prawdziwymi zuchami! Zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, niektórzy nie chcieli nawet wracać do swych domów! Dodatkową atrakcję zapewniły urodziny Oli z grupy Jeżyków, która poczęstowała wszystkich obecnych kawałkiem urodzinowego tortu w zamian za piękne życzenia!

Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa - konkurs

W tegorocznej edycji konkursu „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa” wzięło udział 10 rodzin przedszkolaków z PS 14, PS 29 oraz oddziałów przedszkolnych przy SP 15. Konkursowe szopki wykonane były z różnych dostępnych materiałów. Pojawiły się szopki z makaronów, patyczków, rolek po papierze, szyszek, naturalnych materiałów takich jak słoma, siano.

Jury Konkursu w składzie: pani Anna Gryko – katechetka, pani Ewa Stemporowska – nauczycielka klas I-III oraz pani Katarzyna Herbreder – nauczycielka klas I-III, biorąc pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, walory plastyczne, kompozycję, kolorystykę, dodatki oraz wkład pracy przyznało NAGRODY dla: Aleksandry Górskiej, Oliwki Gromko, Piotra Humiennego, Izabeli Wiśniewskiej, Gabrysia Makarskiego WYRÓŻNIENIA dla: Laury Klimczak, Patrycji Brandeburg, Niny Modzelewskiej, Mateusza Jarosławskiego, Magdy Lewkowicz, Nicole Potockiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zachęcamy do wspólnych prac z dziećmi i udziału w kolejnych edycjach konkursu. Gratulujemy!!!

foto z konkursu