Przedszkolaki po raz drugi w Teatrze Lalek

W czwartek 07.06.2018 r. nasze przedszkolaki wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Pan Brzuchatek".  To ciepła opowieść o Panu Brzuchatku, który w swym kolorowym, przytulnym domku mieszkał razem z babcią, słoniem i pająkiem. Niesamowici aktorzy zaprosili nas do wspólnej zabawy i kreowania bajkowego świata.  Pozwoliła na to niezwykła scenografia - proste kształty fragmentów budynku, niska scena i skrytki w podłodze. Pełne humoru i zabawnych scen przedstawienie wywoływało uśmiech na twarzach dzieci, a  morał tej bajki – czyli to, że najważniejsi są nasi najbliżsi – trafił absolutnie do wszystkich.

Audycja Muzyczna w naszym przedszkolu

24.05.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się Audycja Muzyczna, dzięki której dzieci miały możliwość doświadczać wrażeń muzycznych na żywo. Przedszkolaki wyruszyły w podróż do Krainy Muzyki. Po drodze odwiedziliśmy Starego Niedźwiedzia oraz Dolinę roztańczonych Kaczuszek. Dzieci poznały budowę oraz brzmienie fletu poprzecznego i bardzo chętnie bawiły się przy dźwiękach muzyki, która je zachwyciła. Na zakończenie Przedszkolaki otrzymały wesołe nutki, które z pewnością przypominać im będą o magicznym miejscu, w którym były. Akompaniament - Aleksandra Karczewska, wychowawczyni grupy.

Z wizytą u „Zajączków”

Wymiana listów pomiędzy przedszkolakami z różnych przedszkoli zakończyła się wspólnym spotkaniem. Dnia 17. 05. 2018 r. dzieci z grupy „Zajączki” odwiedziły swoich nowych kolegów i koleżanki z Przedszkola Poziomka. Jak się okazało była to grupa pięciolatków, która również nazywała się „Zajączki”. Przedszkolaki zaprezentowały swoje ulubione piosenki oraz zatańczyły „Zajączkowy taniec”. Wspólne zabawy, śpiewy i zawody sportowe sprawiły nam wiele radości.  Było nam bardzo miło gościć u „Zajączków”.

Dziękujemy :)

„Mali Patrioci”

30.04.2018 r. przedszkolaki obchodziły Święta Majowe. Tego dnia dzieci dowiedziały się dlaczego święta 1, 2 i 3 maja są świętami uroczyście obchodzonymi w naszym kraju. Przedszkolaki poznały nasze symbole narodowe. Doskonale poradziły sobie z odgadywaniem zagadek dotyczących naszego kraju. Z łatwością odnalazły flagę Polski. Na koniec uroczyście odśpiewały Hymn Narodowy oraz wykonały flagę Polski pamiętając o odpowiednich barwach znajdujących się na niej.

Przedszkolaki w Teatrze Lalek

Wycieczka do Teatru Lalek - 24 kwietnia wszystkie przedszkolaki spieszyły do przedszkola, ponieważ wiedziały, że ten dzień będzie wyjątkowy! Do wyjazdu do Białostockiego Teatru Lalek przygotowywaliśmy się już dzień wcześniej by każdy Zajączek, Jeżyk i Niedźwiadek wiedział jak należy zachowywać się w teatrze oraz kim jest aktor. Po śniadaniu czekał już autokar (niektórzy z nas jechali takim pojazdem po raz pierwszy!). Mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Puszek”. Ku naszemu zdziwieniu Puszkiem nie był piesek lecz krokodyl!, który bał się dentysty. Ostatecznie Puszek przekonał się do dentysty i dał wyleczyć zęba. To był dla nas niezapomniany dzień !