Mikołajki w bibliotece

6 grudnia do czytelni szkolnej zostały zaproszone dzieci z klas II. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą prawdziwą historię Świętego Mikołaja i poznali zwyczaje świąteczne w innych państwach. Dowiedzieli się jak w innych językach nazywa się Św. Mikołaja. Następnie razem rozwiązywaliśmy krzyżówkę której hasło brzmiało: Boże Narodzenie. Dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie "Choinkowi goście" i do odwiedzania czytelni przez cały miesiąc. W grudniu można będzie pomalować obrazki związane ze świętami i poczytać opowiadania, wierszyki,  zamieszczone w Świerszczyku i w książkach o tematyce świątecznej, znajdujące się na specjalnym regale. Zapraszamy.

Konkurs krasomówczy

27.11.2018 r. troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim konkursie krasomówczym "Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku. W konkursie uczestniczyliśmy po raz pierwszy i bardzo nam się on spodobał, więc za rok na pewno znowu weźmiemy w nim udział. Mogliśmy poznać i odkryć tajemnice naszego regionu skryte w legendach, ciekawie opowiedzianych przez uczniów z 11 białostockich szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Matuk, Łucja Sułkowska i Krystian Turowski. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. III miejsce przypadło Łucji, wyróżnienie Krystianowi. Gratulujemy wszystkim, gdyż konkurs nie należał do łatwych i konkurencja była duża.

Święto Pluszowego Misia

26 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Klasy I uczestniczyły w zajęciach na których poznały historię powstania święta- (obejrzały ciekawą prezentację multimedialną), wysłuchały fragmentów książek "Przygody Misia Uszatka,"i "Pamiętnik Czarnego Noska". Dzieci układały puzzle z misiami i rozwiązywały zagadki. Na koniec dostały słodkie "co nieco". Wszystko zostało utrwalone na fotografiach, które możecie obejrzeć w galerii zdjęć.

Święto Patronki Szkoły

Dzień Patronki naszej szkoły🚩
W dniu urodzin Patronki Marii Skłodowskiej-Curie uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wiedzą na temat jej życia i osiągnięć. Klasy piąte rywalizowały miedzy sobą w „Turnieju wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie”. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem rywalizacja klas była zacięta. W wyniku dogrywki I miejsce zajęła klasa V b, II miejsce klasa V c, a klasa V a zdobyła III miejsce. Wszystkie klasy piąte otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

W klasach I-III dzień Patronki był obchodzony 16.11.2018 r. Tego dnia odbył się quiz w oparciu o książkę „Maria Skłodowska-Curie. Opowieść o ciekawości”. Brały w im udział reprezentacje klas II i III. Chcąc prawidłowo odpowiedzieć na pytania należało uważnie słuchać fragmentów książki czytanych przez nauczyciela. W czasie obrad Komisji konkursowej uczennice z kl. Vc zaśpiewały hymn naszej szkoły: ”Ballada o Marii Skłodowskiej-Curie”. Z kolei kl. II przypomniały piosenkę „Kto ty jesteś?”.  I miejsce zajęła kl. IIIa , II miejsce kl. IIa i IIb.

Gośćmi na naszym spotkaniu była grupa młodzieży z Białorusi wraz z nauczycielami.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek

15.11.2018 grupa uczniów z kl. IIIa wybrała się pod opieką nauczycieli-bibliotekarzy na spotkanie z p. Agnieszką Frączek. Autorka rozpoczęła je od zadania pytań: Jak powstają książki i skąd pisarze czerpią pomysły na ich tworzenie? Zgromadzone dzieci nie miały kłopotu z odpowiedziami na te pytania. Ciekawa częścią spotkania była recytacja wierszy przez p. Agnieszkę z książki „Katastrofy czyli o kotach strofy”. Obejrzeliśmy też piękne, wycinane ilustracje z książki „Za płotem z ostów” do których nasza bohaterka napisała wiersze. Dowiedzieliśmy się również, że pisarka podróżując po Europie krzewi polska literaturę wśród mieszkających tam Polaków. Na koniec był czas na wspólne zdjęcia i autografy.