Światowy Dzień Pluszowego Misia

                                                

 Każdy mały czy duży ma z pewnością swojego ukochanego pluszaka. 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w czytelni szkolnej odbyły się zajęcia na które zaprosiliśmy klasy I, zerówkę i świetlicę szkolną. Dzieci z klas pierwszych przyniosły swoje ulubione misie. Uczniowie ze świetlicy przynieśli wykonane przez siebie opaski na głowę- misie, maski- misie i uszyte z filcu misie małe i duże.

Zajęcia zaczęliśmy piosenką o misiu z pokazywaniem. Następnie dzieci obejrzały prezentację z której dowiedziały się jak i kiedy  powstała pierwsza zabawka -pluszowy miś, poznały książki i filmy w których bohaterem jest miś i rozwiązały quiz pt.:" Wiem wszystko o misiach".

Kolejnym punktem spotkania było wysłuchanie opowiadania czytanego przez p. bibliotekarkę pt. "O malinowej skarpetce i misiu, który nie był ufoludkiem. a także o dziewczynce, która poleciała w kosmos". Następnie wybraliśmy najmniejszego i  największego misia.

Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a dzieci obiecały, że zapytają  rodziców o ich ulubione pluszaki z dzieciństwa.

 

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

     Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Książka pani Justyny Bednarek zainspirowała Książkowe moliki do zorganizowania cyklu zajęć czytelniczych dla dzieci z klas I-III . Dziewczynki z klasy Vb po przeczytaniu książki wybrały sobie historie, które się im najbardziej podobały i przerobiły stare skarpetki na swoich bohaterów. Igła, nitka, włóczki, koronki i stare materiały poszły w ruch. Szyć nie było łatwo, ale efekty przerosły oczekiwania samych wykonawczyń. I tak powstała: skarpetka-aktorka, skarpetka detektyw, skarpetka klaun, skarpetka myszka. Pierwsze przygody nowych bohaterów poznali uczniowie z kl. Ia i I b w piątek 3 listopada. Słuchali w skupieniu, więc chyba im się podobała historia skarpetki, która została aktorką. Następne przygody poznają na kolejnych zajęciach. Nam książka przypadła do gustu, a i zabawa z nią może być fajna. Zachęcamy inne dzieci do jej przeczytania, bo oprócz wspaniałych przygód i humoru zawiera piękne ilustracje.

zdjęcia w galerii

Barwy Jesieni

Barwy jesieni

17.10.2017 r. klasa Vb wzięła udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej. Tematyka zajęć była dostosowana do pory roku. Na wstępie uczniowie wybrali  rozłożone na stoliku kolorowe liście i napisali na nich swoje imiona. Później w parach rozwiązywali krzyżówkę i odczytywali hasło. Następnie jedna z uczennic przeczytała tekst o jesieni. Kto słuchał uważnie, ten umiał odpowiedzieć na pytania zadawane przez Panią Iwonę i w nagrodę dostawał kasztana. Niektórzy uzbierali ich całkiem sporo. Pani bibliotekarka zwróciła też uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie. Obejrzeliśmy wspaniałą wystawkę, prezentującą książki o jesieni. Uczniom bardzo się zajęcia podobały. Dziękujemy Pani bibliotekarce Iwonie Jaremko za ciekawą lekcję i wpraszamy się na następne.

Zdjęcia z zajęć w galerii.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Działania podjęte przez Bibliotekę w ramach

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 

- Spotkanie autorskie z p. Renatą Piątkowską oraz lektorką p. Malwiną Kożurko- udział uczniów naszej szkoły i zaprzyjaźnionych bibliotek.

- Udział w wojewódzkim konkursie czytelniczo-plastycznym „Czy znasz twórczość Renaty Piątkowskiej.”

- Udział w spotkaniu autorskim w SP 45 z pisarką p. Igą Pierelotkin.

- Rozpoczęcie akcji czytelniczej „Starsi czytają młodszym książki R. Piątkowskiej”

- Zajęcia czytelnicze dla klas I-V : Poznajemy twórczość R. Piątkowskiej- głośne czytanie wybranych książek.

- Akcja „Przypominajka - drugie życie książki”- dla chętnych dzieci z klas I-V.

- Promocja książek o M. Skłodowskiej-Curie ze szczególnym wykorzystaniem nowości „Droga do Nobla” i projekcja filmów: wersja animowana dla kl. I-III, wersja fabularna dla kl. IV-VII.

- Turniej klas V-VI pod hasłem „Wiem wszystko o Patronce naszej szkoły.”

- Zajęcia czytelnicze dla klas I-III, przygotowane przez „Książkowe moliki” na podstawie książki J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

- Zajęcia czytelnicze dla kl. VB „Barwy jesieni” w Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej

- Akcja „Podaruj książkę szkolnej bibliotece”

- Wystawy promujące konkursy związane z  pisarką R. Piątkowską, Patronką naszej szkoły M. Skłodowską-Curie, Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych,

- Prezentacja nowości książkowych zakupionych w ramach programu NPRC.

Spotkanie z pisarką

 „To się nie mieści w głowie” z Panią Renatą Piątkowską

 

3 października 2017 roku  w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami” gościliśmy  w naszej szkole popularną autorką książek dla dzieci- Renatę Piątkowską, której towarzyszyła lektorka Pani Malwina Kożurko. W sali teatralnej zebrali się uczniowie klasy IIIb, IIId i goście z SP1, SP7,SP16,SP19, SP45,SP46.

Pisarka już w dzieciństwie bardzo lubiła czytać. Jednymi z jej ulubionych książek dla dzieci były „Muminki” oraz powieści Astrid Lindgren. Swoją przygodę z literaturą zaczęła od pisania swoim dzieciom . Zadebiutowała zbiorem opowiadań: „Opowiadania dla przedszkolaków”.  Jest autorką takich książek jak: „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Piegowate opowiadania”, „Z przysłowiami za pan brat”. Jej książki były wielokrotnie nagradzane. Jest laureatką m.in.: Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości. Utwory autorki znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisze książki o dzieciach, ich radościach i smutkach, o codziennych wydarzeniach. Drugim ważnym tematem jej twórczości są zwierzęta, które bardzo kocha, stąd w wielu utworach to właśnie one są głównymi bohaterami. W jej książkach nie ma wróżek, nie dodaje koniom skrzydeł, nie domalowuje niepotrzebnych detali, opisuje tylko to, co realne. Wiele z jej dzieł powstało na kanwie autentycznych historii. W jej utworach spotykamy prawdziwe psy, koty, konie, autentyczne emocje, które wzruszają do głębi zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Fragmenty książek: „To się nie mieści w głowie” i „Wieloryb” czytała Pani Malwina i była to prawdziwa uczta dla słuchaczy. Dzieci z wypiekami na twarzy chwytały każde słowo. Po spotkaniu w bibliotece szkolnej ustawiła się długa kolejka do wypożyczenia książek Pani Renaty Piątkowskiej.

zapraszamy do galerii zdjęć :)

 

Użytkownicy online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj