Dzień Kota

Aby przypomnieć święto tak lubianego przez dzieci zwierzaka jakim jest kot, zorganizowaliśmy zajęcia dla różnych grup wiekowych.

• 13.02.- klasa IVc uczestniczyła w zajęciach czytelniczych na których wspólnie czytała rozdział „Gdy kot śpi, myszy harcują”, z książki "Z przysłowiami za pan brat”.
  • 18.02.2019 – dwie grupy z przedszkola: Niedźwiadki i Zajączki wysłuchały „Bajki o kotku ze schroniska”, rozwiązały zagadki i pobawiły się w kocie zabawy. W nagrodę dzieci otrzymały kotki- pacynki wykonane z papieru i pokolorowane przez starszych kolegów.
  • Przez cały tydzień dzieci mogły malować na tablicy w czytelni koty, oglądać wystawkę i czytać książki o kotach.
  • Na wystawce znalazły się zdjęcia kotów, przyniesione przez uczennice z kl. IVb i IIb

Walentynki w bibliotece szkolnej

W tym roku Walentynki zbiegły się z Dniem Otwartym Szkoły. W naszej bibliotece te dni przebiegały pod hasłem: "Zakochaj się w książce". 14 lutego każda z klas otrzymała walentynkę od książki z biblioteki. W czytelni,  dzieci wykonywały różnymi sposobami zakładki do książek- były 2 rodzaje serduszek, wykonywanych metodą origami i zakładki z naklejanymi sercami. Na wystawce wyeksponowano  książki w których przewijały się wątki miłości z zachętą do wypożyczenia i przeczytania. Na czerwonych sercach widniały cytaty, mówiące o miłości do książek i czytania. Goście odwiedzający bibliotekę  otrzymywali w prezencie zakładkę-serce.

Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego w ramach ogólnopolskiej akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu" w czytelni szkolnej odbyły się zajęcia dla klas IV ph.:" Stop! Dla hejtu!

Celem lekcji było: zwiększenie świadomości problemu obrażania w sieci, prezentacja sposobów reagowania, kształtowanie oraz promowanie postaw empatycznych.

Uczniowie tworzyli definicję hejtu, wymieniali przykłady, zastanawiali się jak można się bronić przed tym zjawiskiem, układali antyhejtowe zasady, podpisywali kontrakt: Nie dla hejtu. Zajęcia uatrakcyjniały filmy: "Dodaj znajomego",„Sieciaki. Szanuj innych w sieci”, teledysk „Przytul hejtera”. Na przerwach dzieci rozwiązywały rebusy i zagadki dotyczące zasad korzystania z komputera i internetu oraz kolorowały malowanki związane z zasadami bezpieczeństwa w sieci.

Konkurs wojewódzki

Konkurs wojewódzki na wiersz lub fraszkę "Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka".

Filip i Ola napisali wiersz o bibliotece. Ich utwory zostały wyróżnione. Cieszy nas to tym bardziej, że konkurencja była duża, gdyż na konkurs wpłynęło 131 prac. 11.12.2018 r odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w SP 21 w Białymstoku. Gratulujemy i zachęcamy do dalszego pisania.

Mikołajki w bibliotece

6 grudnia do czytelni szkolnej zostały zaproszone dzieci z klas II. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą prawdziwą historię Świętego Mikołaja i poznali zwyczaje świąteczne w innych państwach. Dowiedzieli się jak w innych językach nazywa się Św. Mikołaja. Następnie razem rozwiązywaliśmy krzyżówkę której hasło brzmiało: Boże Narodzenie. Dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie "Choinkowi goście" i do odwiedzania czytelni przez cały miesiąc. W grudniu można będzie pomalować obrazki związane ze świętami i poczytać opowiadania, wierszyki,  zamieszczone w Świerszczyku i w książkach o tematyce świątecznej, znajdujące się na specjalnym regale. Zapraszamy.