Pasowanie na czytelników

W pierwszej połowie marca 2019 r. pierwszaki z naszej szkoły zostały uroczyście pasowane na czytelników szkolnej biblioteki.

Część główną uroczystości w postaci „małego egzaminu” prowadziły Weronika i Sandra z kl. VC. Przed uczniami było do wykonania 5 zadań. Wśród nich znalazły się: zagadki o bibliotece, podanie tytułu książki na podstawie czytanego fragmentu lub ilustracji. Nie zabrakło też czasu na odczytanie próśb książki do czytelnika. Na zakończenie została zaśpiewana piosenka „Dziś w bibliotece”. Każdy uczeń wypożyczył nową, kolorową książkę. Dodatkowo otrzymał zakładkę do książki i list do rodziców. Zdjęcia z uroczystości  utrwalą te spotkanie na długie lata.

Bootalking

13.03.2019 w czytelni szkolnej odbył się konkurs „Booktalking czyli krótko i ciekawie o książce”. Wystapiło 20 uczniów, prezentujących swoje ulubione książki. Uczestników oceniało jury w składzie: p. M. Kowalczuk, A. Sasinowska, M. Kikolska-Kisiel, A. Horoszko.

I miejsce –Michalina Majtas „Hania Humorek” i  Krystian Turowski „Igrzyska śmierci”

II miejsce- Łucja Sułkowska „Mały Książę”

II miejsce- Filip Baluk – Pinokio

Zdobywcy I miejsca reprezentowali naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym, który odbył się 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku. Krystian zajął III miejsce, Michalina otrzymała wyróżnienie. Z przyjemnością obejrzeliśmy występy uczniów z innych białostockich szkół. Zainspirowały nas one do sięgnięcia po prezentowane książki. Bardzo nam się konkurs podobał i z pewnością weźmiemy w nim udział za rok.

Tylko anioły do mnie wysyłaj

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do wojewódzkiego konkursu plastycznego „Tylko anioły do mnie wysyłaj”, organizowanego przez Szkołę podstawowa nr 24 w Białymstoku. Najwięcej prac wykonali uczniowie z klas IIa i IIb. Ich prace znalazły się na wystawie w wypożyczalni. Do etapu międzyszkolnego komisja wybrała 5 prac.

07.03.2019 r. na uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień zostało zauważonych 3 uczniów z naszej szkoły. Byli to: Aleksandra Andrukiewicz z kl. VIIa- II miejsce z kat. rzeźba, Izabela Krzywosz z kl. IIb- II miejsce w kat. praca płaska oraz Adam Bielski- II miejsce w kat. rzeźba. Gratulujemy.

"Mikołajek"- turniej klas IV

7 marca w czytelni szkolnej odbył się turniej wiedzy na temat książki R. Goscinnego „Mikołajek”. Rywalizowały ze sobą 3-osobowe zespoły klas IV, przygotowane przez p. A. Sasinowską Konkurs składał się z 5 konkurencji: krzyżówka, komiks, scenki, zgadnij o kim mowa, odpowiedź na pytania.

Konkurencją, która wywołała największe emocje była prezentacja scenek. Na pewno w pamięci pozostanie: „Ludeczka” w wykonaniu kl. IVC, „Palę cygaro” zaprezentowana przez kl. IVb oraz „Reks” przedstawiony przez kl. IVa.

Zespoły klasowe wykazały się dużą wiedzą na temat treści książki i jej bohaterów. W ostatecznym podsumowaniu I miejsce zajęła kl. IVA, II miejsce- kl. IVB, III miejsce –kl. IVC

Komiksy, wykonane przez uczniów będą wyeksponowane w czytelni aby mogły je  czytać i oglądać  inne dzieci.

Spotkanie z pisarzem

27 lutego w czytelni szkolnej uczniowie klasy II a spotkali się z pisarzem p. Adamem Siemieńczykiem.

Dzieci wysłuchały opowieści o małym, pluszowym misiu, który zniknął bez śladu. „Jego właściciel- chłopiec o imieniu Michaś po pewnym czasie zaczął słyszeć głos Misia. Jednak nie mógł go nigdzie znaleźć. Jak się okazało, pluszak  trafił do kosza. A jako że miał na głowie papierowy kapelusz, a do futerka przyczepione szklane serduszko - poszczególne elementy stroju trafiły do różnych pojemników na śmieci. A potem zostały przetworzone. I tak powstał  latawiec, butelka po soku, czy szklana kulka. We wszystkich tych rzeczach znalazły się cząstki Misia. Dzięki recyklingowi nie musiał być widziany, żeby cały czas towarzyszyć swojemu ludzkiemu przyjacielowi”.

Książka „Miś” spodobała się uczniom. Został w nim poruszony w ciekawy sposób  temat ekologii i recyklingu. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera a następnie wykonały rysunki, które zostały powieszone na tablicy tworząc wystawę prac.

Nie zabrakło czasu na autografy, zdjęcia i pytania do autora książki.

Dziękujemy panu Adamowi za miłe spotkanie.                                                                                                           foto