Biblioteka w świątecznej odsłonie

Nastrój świąt zagościł w naszej bibliotece. Uczniowie z klasy VB ubrali już choinkę w czytelni. Młodsi odkodowują świąteczne obrazki i je kolorują. We współpracy ze świetlicą powstają choinki ze starych książek. Na przerwie w czwartek będzie można zrobić kostkę z rolki od papieru i pograć w grę oraz udekorować choinkę. Można poczytać opowiadania i wierszyki związane ze świętami wyeksponowane na wystawce. Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

Wszystkim czytelnikom i ich rodzinom

życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Laureaci konkursów

Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w Wojewódzkim konkursie czytelniczo - plastycznym "Czy znasz twórczość......"

Aleksandra Andrukiewicz z kl. VIIIa zdobyła wyróżnienie w konkursie czytelniczym w którym należało wykazać się znajomością czterech książek Agnieszki Tyszki. Gratulujemy Oli, tym bardziej, że wykonała również zakładkę do książki tejże pisarki. (pierwsza  z lewej zakładka)

Artur Mierzyński z klasy IA również zdobył  wyróżnienie w tym konkursie.

Wykonał pracę plastyczną do książki K. Janowicz-Timofiejew.

Misiowy Tydzień w bibliotece

Ten tydzień w bibliotece upływał na spotkaniach z „Pluszowym Misiem”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt.: „Przygody Misia Uszatka”, przygotowane przez Polę, Anię, Maję, Karolinę, Julkę, Marcina i  Maćka z klasy VB i poznać perypetie misia z oklapniętym uszkiem. Klasy I, II i III obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą  historię święta i przypomniały sobie filmy, książki i opowiadania z Misiem w roli głównej.   Dzieci ze świetlicy obejrzały film pt.: "Miś Paddington". Na przerwach i w świetlicy każdy mógł wykonać "misiową zakładkę" i narysować portret misia.

Konkurs krasomówczy

27 listopada 2019 r. uczestniczyliśmy w interesującym konkursie krasomówczym "Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady". Usłyszeliśmy wiele, ciekawych legend z naszego regionu. Z zainteresowaniem słuchaliśmy legendy o "białostockich praczkach", pierwszym muralu, Tykocinie, Boćkach i "obutych gęsiach". Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Radulska, Piotr Puchalski i Elena Tabiashvili. Elena zdobyła wyróżnienie- gratulujemy całej trójce występu!