Laureaci konkursów

Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w Wojewódzkim konkursie czytelniczo - plastycznym "Czy znasz twórczość......"

Aleksandra Andrukiewicz z kl. VIIIa zdobyła wyróżnienie w konkursie czytelniczym w którym należało wykazać się znajomością czterech książek Agnieszki Tyszki. Gratulujemy Oli, tym bardziej, że wykonała również zakładkę do książki tejże pisarki. (pierwsza  z lewej zakładka)

Artur Mierzyński z klasy IA również zdobył  wyróżnienie w tym konkursie.

Wykonał pracę plastyczną do książki K. Janowicz-Timofiejew.

Misiowy Tydzień w bibliotece

Ten tydzień w bibliotece upływał na spotkaniach z „Pluszowym Misiem”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt.: „Przygody Misia Uszatka”, przygotowane przez Polę, Anię, Maję, Karolinę, Julkę, Marcina i  Maćka z klasy VB i poznać perypetie misia z oklapniętym uszkiem. Klasy I, II i III obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą  historię święta i przypomniały sobie filmy, książki i opowiadania z Misiem w roli głównej.   Dzieci ze świetlicy obejrzały film pt.: "Miś Paddington". Na przerwach i w świetlicy każdy mógł wykonać "misiową zakładkę" i narysować portret misia.

Konkurs krasomówczy

27 listopada 2019 r. uczestniczyliśmy w interesującym konkursie krasomówczym "Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady". Usłyszeliśmy wiele, ciekawych legend z naszego regionu. Z zainteresowaniem słuchaliśmy legendy o "białostockich praczkach", pierwszym muralu, Tykocinie, Boćkach i "obutych gęsiach". Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Radulska, Piotr Puchalski i Elena Tabiashvili. Elena zdobyła wyróżnienie- gratulujemy całej trójce występu!

Spotkanie z pisarką Agnieszką Tyszką

15.10.2019 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Tyszką, które odbyło się w Centrum Edukacji Nauczycieli.

Agnieszka Tyszka urodziła się w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies". W swojej twórczości skupia się na problemach i codziennych kłopotach współczesnej rodziny. Bohaterowie przeżywają i doświadczają historii, które mogą się wydarzyć w każdej rodzinie.

Na spotkaniu autorka rozmawiała z młodzieżą o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Odpowiadała na pytania dotyczące swoich książek i warsztacie pracy. Dzieci wspólnie tworzyły historyjkę o kocie. Na koniec pisarka podpisała książki i rozdała autografy. Nasze dwie uczennice, które są zainteresowane jej twórczością i będą brały udział w konkursie także kupiły książki i otrzymały autograf.