Spotkanie z pisarką Zuzanną Orlińską

       17 września 2019 r. grupa uczniów z kl. IIIa i IIIb wybrała się na spotkanie z panią Zuzanną Orlińską do SP 43 w Białymstoku.

Autorka rozpoczęła je od książki „Matka Polka.” Okazało się, że pomysł na tę książkę został wzięty z wyobraźni. Bohaterem jest 9 –letni chłopiec. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kim jest „sięciolatek”. Pani Zuzanna opowiedziała też w jaki sposób zbierała materiały do książek historycznych: „Detektywi z klasztornego wzgórza" (akcja toczy się w 1930r.) oraz „Z Bożej łaski Jadwiga, król” (akcja toczy się w roku 1384).  Był też czas na wspólne zdjęcie i autograf. Spotkanie z pisarką na pewno zachęci dzieci do poznania jej książek i wzięcia udziału w konkursie.

Odsłony: 320

Użytkownicy online

Odwiedza nas 368 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok