Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W dniach 2-4 października 2020 r. w Białymstoku odbywać się będzie Festiwal literacki "Na pograniczu kultur". W dniu 2 października 2020 r. odbędą się spotkania  (on-line) z autorami książek dla dzieci.  Zapraszamy uczniów z nauczycielami na spotkania. Linki do spotkań podamy w dn. 2.10.2020.

8.55- spotkanie z Martą Guśniowską

9.55- spotkanie z Wojciechem Mikołuszko

10.50- spotkanie z Idą Pierelotkin

17.00-spotkanie z Andrzejem Kruszewiczem.

Informacje na temat festiwalu i spotkań z autorami  https://www.facebook.com/FundacjaSasiedzi