Światowy Dzień Książki

                „Czytanie rozwija rozum młodzieży,

                                      odmładza charakter starca,

                                                    uszlachetnia w chwilach pomyślności,

                                                             daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”                                   

                                                                                         [Cyceron]

      23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i  ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Zapraszamy uczniów klas I- III w poniedziałek 26 kwietnia na wypożyczenia z niespodzianką. Uczniom klas IV-VIII przypominamy, że biblioteka w czasie nauki zdalnej jest czynna w godz. 14.00 - 16.00 we wtorek, środę i czwartek. Zapraszamy do wypożyczeń.

Z okazji Dnia Książki zapraszamy do zabawy. Kliknij w link, poznaj ciekawostki, rozwiąż gry i quizy.

https://view.genial.ly/5ea0249015db6d0db10fdd43/horizontal-infographic-review-dzien-ksiazki

 

 

Odsłony: 122

Użytkownicy online

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.