Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota w czytelni

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Te miłe zwierzaki często są naszymi ulubieńcami. Stanowią inspirację dla wielu pisarzy  do napisania opowiadań, bajek, baśni, całej serii książek. Znane są też wiersze o kotach autorstwa znanych poetów  np. S. Jachowicza „Chory kotek”, Juliana Tuwima, L. Kerna. W naszej czytelni też zagościły koty. Przygotowaliśmy wystawę plakatów, pokazujących piękne koty, książek o kotach w roli głównej, konkurs- wyjaśnij powiedzenia związane z kotami i zajęcia czytelnicze dla klas 0 i I na których czytaliśmy opowiadanie E. Janikowskiej „Kotek ze schroniska”. Dzieci obejrzały też prezentację  o kotach z portalu Scholaris, rozwiązywały zagadki i zadania związane z kotami. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kotka wykonanego przez dzieci i nauczycieli podczas Dnia Otwartego.

Konkurs o powiedzonkach wygrały: Marlena Toporowska, Julia Karpiuk.