IX Międzyszkolna Parada Postaci Literackich

27 kwietnia 2018 odbyła się w naszej szkole już po raz dziewiąty ”Międzyszkolna Parada Postaci Literackich”. Organizatorem corocznego konkursu międzyszkolnego jest biblioteka i Rada Rodziców. Honorowy Patronat nad konkursem w tym roku objęli: Prezydent Miasta Białegostoku, Teatr Dramatyczny, Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Sponsorami nagród dla uczestników byli: Teatr Dramatyczny, Księgarnia Tania Książka, Szkoła Podstawowa nr 15 w Białymstoku,  Agmar dostawca owoców i mleka dla szkoły, bank PKO.

Parada Postaci wpisała się już w kalendarz konkursów międzyszkolnych, ma swoich stałych uczestników- szkoły, które co roku biorą  w niej udział. W tym roku na scenie wystąpiło 19 uczestników z 7 białostockich szkół: SP 4, SP 7, SP 21, SP 15,  SP 37, SP 43, SP 45 i SP w Zabudowie.

Jury w składzie: p. Magdalena Kiszko-Dojlidko- wykładowcy Akademii Teatralnej,  p. Aniela Maciejczuk- bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej, p. Iwona Jaremko- bibliotekarz Książnicy Podlaskiej, p. Ewa Stemporowska- wicedyrektor SP 15 przyznało dwie nagrody specjalne: Aleksandrowi Kłosowskiemu z SP 45, który wystąpił na scenie jako Will Treaty, oraz Elżbiecie Mirghani z SP 4, która wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka. Nagrody otrzymali również: Blanka Salamonowicz SP 7- macocha, Kinga Falkowska SP 43-Brzydkie Kaczątko, Zofia Borowska SP 45- Baba Jaga. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Wszyscy występujący będą mieli możliwość zaprezentowania się jeszcze raz na scenie, ale znacznie większej w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Konkurs przebiegał w przyjemnej atmosferze, dostarczył miłych wrażeń zarówno występującym jak i podziwiającym występy. W roli konferansjerów mogły się sprawdzić uczennice z klasy VB. Zapraszamy inne szkoły na jubileuszową X Międzyszkolną Paradę Postaci Literackich za rok.

PATRONATY I SPONSORZY

Organizatorki konkursu: Agata Horoszko, Marzena Kowalczuk, Katarzyna Sułkowska