Tydzień Bibliotek

(DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasłem tegorocznej edycji jest: "(DO)Wolność Czytania. W ramach współpracy z naszą biblioteką Filia nr 13 Książnicy Podlaskiej zaprosiła uczniów naszej szkoły na zajęcia czytelnicze.

 9.05.2018r. klasa I a uczestniczyła w zajęciach ph.:"Pszczoły nasi przyjaciele", prowadzone przez p. Iwonę Jaremko. Dzieci zdobyły informacje na temat pożytecznych owadów, obejrzały prezentację, słuchały fragmentów tekstu, odpowiadały na pytania i kolorowały wiosenne kwiaty. Na koniec otrzymały słodkie "co nieco".

10.05.2018r. klasa IIIa uczestniczyła w zajęciach ph.:" Gry planszowe w bibliotece", które prowadził p. Grzegorz Zych. Dzieci miały okazję poznać wybrane gry: gry bitewne, Szachy, Scrable, Monopoly, Nogi stonogi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra "Sławostwory" i "Czy wiesz co to zwierz"-której autorem jest P. Tomasz Samojlik znany z serii książek "Żubr Pompik". Na koniec zajęć dzieci stwierdziły, że chętnie wrócą do biblioteki, aby zagrać w wybraną grę.

Dziękujemy paniom Bibliotekarkom z Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej za zorganizowanie ciekawych zajęć dla naszych uczniów.

 

Zdjęcia w galerii

 

 

Odsłony: 483

Użytkownicy online

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok