7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane przez nas działania w ramach 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Gościliśmy w bibliotece panią E. Korzeniecką z CEN, która czytała książkę pt. „Dlaczego rekiny chodzą do dentysty?” i p. S. Romanowicz, która przybliżyła  postać Ludwika Zamenhofa i język esperanto. Odwiedzili nas również  uczniowie z Technikum Mechanicznego, którzy czytali naszym uczniom książkę „Ale jazda! Historia samochodu” oraz uczniowie  Szkoły Mistrzostwa Sportowego Jagiellonia, którzy przybliżyli sylwetki sławnych polskich piłkarzy czytając książki z serii „Bohaterowie  z boiska”. W akcję włączyły się również nauczycielki naszej szkoły logopeda i psycholog . Jak co roku  przystąpiliśmy  do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”- staraliśmy się ułożyć na sali gimnastycznej napis czytamy. We wszystkich klasach nauczyciele czytali na początku lekcji fragmenty wybranych książek. Uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z pisarką Wiolettą Piasecką i zajęciach ph.: ”Pingwiniada” w Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej. Po raz pierwszy włączyliśmy się w akcję „Noc w bibliotece” i pomagaliśmy w organizowaniu i przeprowadzeniu zajęć w Filii nr 13 Książnicy Podlaskiej dla dzieci z osiedla. Było to nowe i bardzo fajne doświadczenie.

Zdjęcia w galerii

Odsłony: 525

Użytkownicy online

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok