"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. 28.09.2018 odbyła się akcja związana z „Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania”. Na korytarzu szkolnym spotkały się wszystkie klasy I-III, aby posłuchać opowiadania o Zajęczycy Zuzi z książki „Gang Słodziaków”, które przeczytała  pani Wicedyrektor. Dzieci wysłuchały piosenki, udzielały trafnych odpowiedzi na zagadki o zwierzętach i  odpowiadały na pytania, dotyczące treści przeczytanego fragmentu. Niektóre z nich przyszły ze swoimi maskotkami- słodziakami. W szkolnej bibliotece znajdują się książki i maskotki podarowane przez organizatora – sieć sklepów „Biedronka”- promującego nawyki codziennego czytania w domu i w szkole.