Spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek

15.11.2018 grupa uczniów z kl. IIIa wybrała się pod opieką nauczycieli-bibliotekarzy na spotkanie z p. Agnieszką Frączek. Autorka rozpoczęła je od zadania pytań: Jak powstają książki i skąd pisarze czerpią pomysły na ich tworzenie? Zgromadzone dzieci nie miały kłopotu z odpowiedziami na te pytania. Ciekawa częścią spotkania była recytacja wierszy przez p. Agnieszkę z książki „Katastrofy czyli o kotach strofy”. Obejrzeliśmy też piękne, wycinane ilustracje z książki „Za płotem z ostów” do których nasza bohaterka napisała wiersze. Dowiedzieliśmy się również, że pisarka podróżując po Europie krzewi polska literaturę wśród mieszkających tam Polaków. Na koniec był czas na wspólne zdjęcia i autografy.