Święto Patronki Szkoły

Dzień Patronki naszej szkoły🚩
W dniu urodzin Patronki Marii Skłodowskiej-Curie uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wiedzą na temat jej życia i osiągnięć. Klasy piąte rywalizowały miedzy sobą w „Turnieju wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie”. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem rywalizacja klas była zacięta. W wyniku dogrywki I miejsce zajęła klasa V b, II miejsce klasa V c, a klasa V a zdobyła III miejsce. Wszystkie klasy piąte otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

foto

 

W klasach I-III dzień Patronki był obchodzony 16.11.2018 r. Tego dnia odbył się quiz w oparciu o książkę „Maria Skłodowska-Curie. Opowieść o ciekawości”. Brały w im udział reprezentacje klas II i III. Chcąc prawidłowo odpowiedzieć na pytania należało uważnie słuchać fragmentów książki czytanych przez nauczyciela. W czasie obrad Komisji konkursowej uczennice z kl. Vc zaśpiewały hymn naszej szkoły: ”Ballada o Marii Skłodowskiej-Curie”. Z kolei kl. II przypomniały piosenkę „Kto ty jesteś?”.  I miejsce zajęła kl. IIIa , II miejsce kl. IIa i IIb.

foto

Gośćmi na naszym spotkaniu była grupa młodzieży z Białorusi wraz z nauczycielami.

Odsłony: 418

Użytkownicy online

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok