Międzyszkolna Parada Postaci Literackich

X Międzyszkolna Parada Postaci Literackich

16 maja odbyła się w naszej szkole "X Międzyszkolna Parada Postaci Literackich". Konkurs organizuje biblioteka szkolna od 10 lat. Jubileuszowa edycja zgromadziła 18 uczestników z 7 szkół. Od kilku lat honorowy patronat nad konkursem sprawują: Wydział sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, Teatr Dramatyczny, Prezydent Miasta Białegostoku, Towarzystwo Bibliotekarzy Szkół Polskich. Konkurs przebiega w miłej atmosferze- wszystkie dzieci otrzymują nagrody. W tym roku studenci Akademii Teatralnej specjalnie na konkurs wykonali niepowtarzalne statuetki, które aktorka pani Łucja Grzeszczyk wręczyła  laureatom..

Parada odbywa się w sali teatralnej naszej szkoły, co bardzo podoba się występującym dzieciom. Niektórzy po raz pierwszy mają możliwość występu na scenie w blasku reflektorów. Młodzi aktorzy przenieśli nas w świat dzieciństwa, wcielając się w Śpiącą Królewnę, Babę Jagę, Kopciuszka, Baltazara Gąbkę, Mikołajka, Świniopasa czy inne postacie. Konkurs jest podsumowaniem edukacji czytelniczej w klasach I-III. Ma swoich stałych uczestników- szkoły, które co roku biorą w nim udział. Cieszymy się, że już 10 lat możemy promować i rozwijać talenty aktorskie dzieci i kształtować ich zainteresowania czytelnicze. Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.