Zbiory i pomieszczenie biblioteki

Biblioteka szkolna  jest ośrodkiem informacji i edukacji czytelniczej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Mieści się w samym centrum szkoły, na pierwszym piętrze i składa się z dwóch pomieszczeń: czytelni i wypożyczalni. W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: mgr Agata Horoszko i mgr Marzena Kowalczuk.

W wypożyczalni znajduje się około 12 tysięcy książek podzielonych na następujące działy:

· Lektury,

· Literatura piękna,

· Literatura popularnonaukowa,

· Literatura pedagogiczna i metodyczna dla nauczycieli.

W przestronnej, dużej czytelni znajduje się :

·  księgozbiór podręczny,

·  zbiór czasopism,

·  zbiory audiowizualne: kasety, płyty.

W czytelni wyposażonej w cztery stanowiska komputerowe uczniowie mogą korzystać z Internetu i programów multimedialnych. Podczas przerw i po lekcjach czytelnia jest chętnie odwiedzana   przez uczniów, którzy korzystając z księgozbioru podręcznego odrabiają lekcje i przygotowują się do konkursów. Młodsi czytelnicy z klas nauczania zintegrowanego doskonalą technikę czytania korzystając z książeczek  zgromadzonych specjalnie dla nich: bajeczek, wierszyków, krótkich opowiadań.

Zbiory biblioteki zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Do dyspozycji czytelników dostępne są katalogi: alfabetyczny i systematyczny (rzeczowy) oraz katalogi przedmiotowe kaset video i kaset magnetofonowych, a także kartoteki zagadnieniowe.

Odsłony: 2595