Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

„BIEG PO ZDROWIE” – skierowany do dzieci w IV klasie szkoły podstawowej.
Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

Na realizację programu przeznaczonych jest 6 godzin zajęć lekcyjnych do przeprowadzenia z uczniami. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu. Podczas zajęć dzieci będą:

• dyskutować,
  • wymieniać spostrzeżenia, doświadczenia i refleksje,
  • przeprowadzać wywiady,
  • liczyć koszty palenia papierosów,
  • odgrywać scenki ,
  • tworzyć antyreklamę dla papierosów,
  • tworzyć komiks z bohaterami programu.

W tym roku szkolnym program „Bieg po zdrowie” realizowany jest w klasie IV b pod kierunkiem pani Izabeli Kuczyńskiej i pani Marty Kikolskiej - Kisiel.

Pierwsze trzy zajęcia już za nami. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w tym programie. Dużym zaskoczeniem dla nich był skład dymu papierosowego. Plakat i wymienione substancje zapamiętali doskonale. Przy obliczaniu kwot traconych na papierosy też było sporo emocji. Aby utrwalić nauki asertywności, czyli sztuki mówienia NIE odgrywaliśmy scenki. Było super!

więcej zdjęć w galerii :)