Wysokość opłat w przedszkolu - Uchwała NR L/770/18 Rady Miasta Białystok

Wysokość opłat w przedszkolu naliczana  jest wg Uchwały
NR L/770/18 Rady Miasta Białystok z dnia 21 maja 2018r. :

• przedszkole zapewnia dzieciom do końca roku szkolnego, w którym kończą 6 lat bezpłatną opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie - wysokość odpłatności poza czasem wymienionym wyżej jest odpłatne i wynosi  1 zł za każdą godzinę
  • płatność naliczana jest z dołu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który wnoszona jest odpłatność
  • wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy podany na stronie internetowej szkoły: www.sp15bialystok.pl/ zakładka obiady
  • opłata za żywienie jest to iloczyn liczby dni oraz stawki żywieniowej, która w naszym przedszkolu wynosi 5 zł (naliczana z góry) płatna do 25 każdego miesiąca.

Obowiązek informowania o alergenach w jadłospisie szkolnym.

W związku z obowiązkiem stosowania m.in. przez placówki szkolne, od dnia 13.12.2014 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, które mówi o obowiązku przekazywania konsumentom informacji na temat obecnych w serwowanej żywności alergenów lub innych substancji mogących powodować alergię zamieszczamy wykaz

14 ALERGENÓW - SUBSTANCJI I PRODUKTÓW

POWODUJĄCYCH ALERGIE LUB REAKCJE NIETOLERANCJI.

INFORMACJE O OBECNOŚCI POSZCZEGÓLNYCH

ALERGENÓW PODAWANE BĘDĄ W CODZIENNYM JADŁOSPISIE

14 alergenów wymagających uwzględnienia w opisie:

1. Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz czy też pszenica kamut, a także ziarna odmian hybrydowych powyższych zbóż, jak również produkty przygotowane na ich bazie.

2. Skorupiaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.

3. Jaja oraz produkty przygotowane na ich bazie.

4. Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie.

5. Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie.

6. Ziarna sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie.

7. Mleko oraz produkty przygotowane na jego bazie (łącznie z laktozą)

8. Orzechy z drzew orzechowych , tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), orzechy nerkowca (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoinensis (Wangenh), orzechy brazylijskie (Bertholletia excelsa), orzechy pistacjowe (Pistacia vera), orzechy makadamia lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) oraz produkty przygotowane na ich bazie.

9. Seler oraz produkty przygotowane na jego bazie.

10. Gorczyca oraz produkty przygotowane na jej bazie.

11. Ziarna sezamowe oraz produkty przygotowane na jego bazie.

12. Dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniach wyższych niż 10 mg/kg lub 10 mg/l w przybliżeniu na całkowita zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców.

13. Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie.

14. Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.

Ubezpieczenie dzieci oddziałów przedszkolnych 2019/2020

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia dzieci oddziałów przedszkolnych SP 15, które proponujemy na rok szkolny 2019/20. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj:
- warunki ogólne
lub w ulotce, którą rodzice otrzymują na zebraniach z rodzicami
- ulotka

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2019/2020

Wyprawka, czyli co Wasz maluszek musi posiadać zanim przyjdzie do przedszkola:

• kapcie podpisane (np. na podeszwie) na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (najlepiej na rzep)
  • 2 komplety ubrań łatwych do samodzielnego założenia i 3 komplety bielizny (wszystkie ubrania i bielizna powinny być umieszczone w podpisanym worku i pozostawione w szatni
  • pościel przedszkolna w podpisanym worku (kołdra i poduszka w poszwach)
  • piżama, bez guzików (podpisana góra i dół, umieszczona w worku z pościelą),
  • torebka na zabrudzone, mokre rzeczy,

Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka muszą być trwale podpisane (np. markerem na metce)!

Wyprawka plastyczna – 100 zł/rok
Wyprawka higieniczna – 10 zł miesięcznie
Opłata na ksero - 20 zł/semestr

Opłat rodzice mogą dokonywać po południu - przy odbiorze dziecka.

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

Dzieci, zwłaszcza te, które zaczynają przygodę z przedszkolem powinny czuć się swobodnie i w jak największym stopniu uczyć się samodzielności dlatego odpowiedni strój powinien być łatwy do samodzielnego wkładania:

- spodnie lub leginsy najlepiej na gumce

- bluzki i koszulki wciągane przez głowę, bez guzików i suwaków,

- buty wyjściowe adekwatne do pogody i bezpieczne, łatwe do wkładania, (najlepiej zapinane na rzepy)

- nakrycie głowy także w okresie letnim

- w okresie zimowym: czapka szalik, rękawiczki, oraz kurtka i nieprzemakalne ocieplane spodnie

- kapcie najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych).

W naszym przedszkolu obowiązuje dieta ogólna i bezmleczna.

Pierwsze Dni w Przedszkolu – dobre rady dla rodziców.

Rodzice odgrywają niebagatelną rolę w przygotowywaniu dziecka do pójścia do przedszkola. Podpowiadamy, w jaki sposób „oswoić” pociechę z przedszkolem.

Każdemu z nas zależy na tym, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Jeśli pozytywnie nastawimy dziecko do nowego etapu w życiu, sami będziemy mieli lepsze samopoczucie, obserwując jak bardzo cieszy się ono na myśl o nowym dniu w przedszkolu, spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Dzięki temu nauczymy malucha również samodzielności i damy mu możliwość szerszego poznania świat, niż sami bylibyśmy w stanie zapewnić. A to przecież takie ważne!

Czytaj więcej: Pierwsze Dni w Przedszkolu – dobre rady dla rodziców.