WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2017/2018

Wyprawka, czyli co Wasz maluszek musi posiadać zanim przyjdzie do przedszkola:

• kapcie podpisane (np. na podeszwie) na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (najlepiej na rzep)
  • 2 komplety ubrań łatwych do samodzielnego założenia i 3 komplety bielizny (wszystkie ubrania i bielizna powinny być umieszczone w podpisanym worku i pozostawione w szatni
  • pościel przedszkolna w podpisanym worku (kołdra i poduszka w poszwach)
  • piżama, bez guzików (podpisana góra i dół, umieszczona w worku z pościelą),
  • torebka na zabrudzone, mokre rzeczy,

Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka muszą być trwale podpisane (np. markerem na metce)!

Wyprawka plastyczna – 100 zł/rok
Wyprawka higieniczna – 10 zł miesięcznie
Opłata na ksero - 20 zł/semestr

Opłat rodzice mogą dokonywać po południu - przy odbiorze dziecka.

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

Dzieci, zwłaszcza te, które zaczynają przygodę z przedszkolem powinny czuć się swobodnie i w jak największym stopniu uczyć się samodzielności dlatego odpowiedni strój powinien być łatwy do samodzielnego wkładania:

- spodnie lub leginsy najlepiej na gumce

- bluzki i koszulki wciągane przez głowę, bez guzików i suwaków,

- buty wyjściowe adekwatne do pogody i bezpieczne, łatwe do wkładania, (najlepiej zapinane na rzepy)

- nakrycie głowy także w okresie letnim

- w okresie zimowym: czapka szalik, rękawiczki, oraz kurtka i nieprzemakalne ocieplane spodnie

- kapcie najlepsze na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych).

W naszym przedszkolu obowiązuje dieta ogólna i bezmleczna.