Poezja Anny Bayer

   6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Poezja Anny Bayer”. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Halicka z kl. II b, Zosia Żukowska i Karolina Roszkowska z kl. II a. Pani Anna Bayer była członkiem jury i chcąc przełamać tremę uczestników przeczytała jeden ze swoich wierszy. Poziom recytacji jej utworów  był bardzo wysoki. Ich tematyka wzbudziła w widowni żywe zainteresowanie. Nikola Halicka z klasy II b otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!!!

      

 

 

Międzynarodowy Dzień Poezji

 

 

 Pisać wiersze każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej…

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Poezji

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w akcji czytelniczej w dniu 22 marca (środa) w godz. 8.00-15.30. Akcja polega na tworzeniu własnych „tekstów poetyckich” z wykorzystaniem słów wyciętych z kolorowych czasopism. Uczniowie przynoszą na zajęcia klej w sztyfcie, białą kartkę z bloku technicznego A4 oraz kolorową gazetę i nożyce. Prace wykonujemy indywidualnie lub grupowo. Najciekawsze „wiersze” zostaną umieszczone na wystawie. Zapraszam, Aneta Sasinowska J

Szkolna Parada Postaci Literackich

                  

15 marca odbyła się Szkolna Parada Postaci Literackich. Na scenie wystąpili przedstawiciele klas III, którzy prezentowali wybraną przez siebie postać – bohatera opowiadań, baśni poznanych w kl. I-III. Natalia Kalinowska z klasy III a przedstawiła Calineczkę, Kamila Kozłowska z III c była Księżniczką na ziarnku grochu, Sandra Sawicka z klasy III c – Kubusiem Puchatkiem, Aleksandra Siemieńczuk z klasy III  c zagrała Zosię-Samosię, Weronika Orzel wystąpiła jako Tygrysek. Na scenie pojawiły się również takie postacie jak: Pipi (Klaudia Sadowska z kl. III c), Kłapouchy (Filip Baluk z kl. III c). Uczniowie z klasy III b zagrali: Wiktoria Peruga – Milenę z książki „Smyk, uprowadzony szczeniak”, Elena Tabliaszwili – Czerwonego Kapturka, a Paweł Kasperek – harcerza z książki „Czarne stopy”. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Jolanta Syty- kierownik Filii Nr 13 Książnicy Podlaskiej, pani Agata Mociak, pani Ewa Stemporowska. W ocenie były brane pod uwagę następujące elementy: treść występu, sposób prezentacji i strój. W czasie obrad komisji zebrani w sali teatralnej uczniowie śpiewali ulubione piosenki.

Nagrodę otrzymali Kubuś Puchatek, Kłapouchy oraz Calineczka. Pozostałe osoby zostały wyróżnione. Sandra Sawicka, Natalia Kalinowska i Filip Baluk będą reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich 27 kwietnia. Trzymamy za nich kciuki!!!

zapraszamy do galerii zdjęć z parady :)

Czy znasz przysłowia i frazeologizmy?

1     Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VI

2.     Chętni uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej w terminie uzgodnionym z nauczycielem bibliotekarzem (przed lekcjami lub po lekcjach) i piszą test sprawdzający znajomość polskich przysłów i związków frazeologicznych

3.      Nagrodą za dobrze rozwiązany test będzie bardzo dobra ocena z języka polskiego

4.      Czas trwania konkursu od 06.03 do 31.03.2017 roku

5.      Zgłoszenia przyjmuje nauczyciele-bibliotekarze – Aneta Sasinowska i Marzena Kowalczuk

6.      Pomocne książki, które pomogą dobrze rozwiązać test:

-        „Słownik frazeologiczny”

-        G. Kasdepke, „Co to znaczy…, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą lepiej zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”

-        G. Kasdepke, „Powrót Bartusia, czyli co to znaczy po raz drugi…”

-        „Przysłowia polskie”

 

Zapraszamy do udziału J J J

 

List do Św. Mikołaja - wyniki konkursu

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 Od lat tradycją jest pisanie listów do Świętego Mikołaja. Mikołaj jest przyjacielem dzieci i każde dziecko o tym wie! Odpowiedzią na to był konkurs literacki „ Do Świętego Mikołaja dzieci listy piszą…” zorganizowany przez Anetę Sasinowską - nauczyciela bibliotekarza oraz Martę Kikolską- Kisiel nauczyciela języka polskiego. Celem konkursu adresowanego do uczniów klas  III i IV było między innymi: rozwijanie twórczej aktywności dziecka, wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania potrzeb. Jury oceniając prace konkursowe, brało pod uwagę: cechy gatunkowe listu, poprawność językową, oryginalność i ciekawe ujęcie tematu oraz estetykę pracy.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce – Oliwia Matuk klasa IV b

II miejsce – Patrycja Pogoda klasa IV a

                  Magdalena Zdrojkowska klasa IV b

III miejsce – Filip Baluk klasa III c

                    Michał Boguń klasa IV a

Wyróżnienie: Oliwia Mosiewicz klasa II b

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy spełnienia marzeń!

 

 

Użytkownicy online

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok