Szkolna Parada Postaci Literackich

                  

15 marca odbyła się Szkolna Parada Postaci Literackich. Na scenie wystąpili przedstawiciele klas III, którzy prezentowali wybraną przez siebie postać – bohatera opowiadań, baśni poznanych w kl. I-III. Natalia Kalinowska z klasy III a przedstawiła Calineczkę, Kamila Kozłowska z III c była Księżniczką na ziarnku grochu, Sandra Sawicka z klasy III c – Kubusiem Puchatkiem, Aleksandra Siemieńczuk z klasy III  c zagrała Zosię-Samosię, Weronika Orzel wystąpiła jako Tygrysek. Na scenie pojawiły się również takie postacie jak: Pipi (Klaudia Sadowska z kl. III c), Kłapouchy (Filip Baluk z kl. III c). Uczniowie z klasy III b zagrali: Wiktoria Peruga – Milenę z książki „Smyk, uprowadzony szczeniak”, Elena Tabliaszwili – Czerwonego Kapturka, a Paweł Kasperek – harcerza z książki „Czarne stopy”. Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Jolanta Syty- kierownik Filii Nr 13 Książnicy Podlaskiej, pani Agata Mociak, pani Ewa Stemporowska. W ocenie były brane pod uwagę następujące elementy: treść występu, sposób prezentacji i strój. W czasie obrad komisji zebrani w sali teatralnej uczniowie śpiewali ulubione piosenki.

Nagrodę otrzymali Kubuś Puchatek, Kłapouchy oraz Calineczka. Pozostałe osoby zostały wyróżnione. Sandra Sawicka, Natalia Kalinowska i Filip Baluk będą reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich 27 kwietnia. Trzymamy za nich kciuki!!!

zapraszamy do galerii zdjęć z parady :)

Odsłony: 1263

Użytkownicy online

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok