Informacje logopedy szkolnego

Logopeda szkolny: Katarzyna Szoplik, która specjalizuje się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym przejawiającymi zaburzenia artykulacji, płynności mowy, a także opóźnionym rozwojem mowy.
Godziny pracy logopedy szkolnego:

poniedziałek 10.00 - 16.00

wtorek 9.00 - 15.30

środa 10.00 - 16.30

Zajęcia trwają 30 minut i odbywają się co 2 tygodnie dla danego ucznia. Zajęcia są indywidualne. Uczniowie klas I-V przychodzą na zajęcia przed lub po lekcjach. Dzieci z klas zerowych mają zajęcia w godzinach pracy zerówek. Każdy uczeń ma zeszyt do zajęć, w którym  zapisuję informacje dla rodziców, ćwiczenia jakie były na zajęciach i pracę domową. W czasie zajęć usprawniamy narządy mowy, wykonujemy ćwiczenia oddechowe, wywołuję brakujące głoski, poprawiam ułożenie języka i warg, utrwalamy poznane dźwięki, powtarzamy wyrazy, wyrażenia, zdania, uczymy się wierszyków, opowiadamy bajki, czytamy teksty, wykonujemy drobne prace plastyczne. Po każdych zajęciach dzieci otrzymują cukierkową nagrodę. Postępy w terapii logopedycznej są uzależnione od systematycznej pracy z dzieckiem w domu. Zachęcam rodziców do pracy przynajmniej 15 minut każdego dnia. W razie choroby dziecka lub nieobecności logopedy następne zajęcia są po dwóch tygodniach o tej samej godzinie.
Zapraszam rodziców do gabinetu, do udziału w zajęciach. Zawsze chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości, również dotyczące młodszych dzieci.