Szkolenia dla nauczycieli

W ramach realizowanego projektu "Budujemy swoją przyszłość z SP 15" nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 15 będą uczestniczyli w następujących szkoleniach:

1. Szkolenie dla realizatorów programu "Przygody Zippiego"

Przyjaciele Zippiego nie mówi dzieciom, co robić, ani nie mówi: "To rozwiązanie jest dobre,  a tamto złe". Natomiast zachęca dzieci do analizowania i zastanawiania się nad sobą. Kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami, rozwiązywania konfliktów, wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi. Udział nauczycieli w szkoleniu i wdrożenie jego elementów w nauczaniu wczesnoszkolnym wpłynie na kształtowaniu uczniów kompetencji kluczowych (pracy zespołowej).

2. Szkolenie z zakresu wdrażania oceniania kształtującego

Realizacja szkolenia "Ocenianie kształtujące - ocenianie motywujące". W szkoleniu udział wezmą nauczyciele klas IV-VII. Program szkolenia: Zdobycie wiedzy w zakresie oceniania kształtującego, Zapoznanie się szczegółowo z zasadami OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO, MOTYWACJĘ UCZNIÓW DO NAUKI, definicjami i różnymi sposobami wykorzystania, elementów systemu OKM we własnej szkole, Umiejętność konstruowania efektywnego planu konspektu lekcji wg kryteriów OKM, Poznanie korzyści dla siebie i uczniów z wprowadzenia elementów OKM. Szkolenie i wdrożenie oceniania kształtującego w placówce wprowadzi system sprzyjający kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów/uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy. Nauczyciele w ramach szkolenia zostaną wyposażeni   w narzędzia i materiały programowe do realizacji wdrożenia.

3. Warsztaty dotyczące metod efektywnego nauczania

Realizacja szkolenia dotyczącego metod efektywnego nauczania, motywowania uczniów, umiejętności uczenia się oraz metod pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przeszkoleni nauczyciele i nauczycielki przygotują specjalną prezentację na ten temat na zespół samokształceniowy w celu rozpowszechnienia nabytych umiejętności.

Terminy realizacji szkoleń: jedno-dwa szkolenia w miesiącu, począwszy od października 2017 r. do końca grudnia 2017 roku.

Miejsce realizacji szkoleń: Szkoła Podstawowa nr 15 w Białymstoku, ul. Broniewskiego 1.

Nauczyciele, po uzyskaniu certyfikatu ze szkolenia, deklarują wprowadzenie metod/narzędzi, które poznali na szkoleniu, do praktyki pracy w szkole.