O przedszkolu

Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 15 w Białymstoku jest placówką dwuoddziałową, do której zapisano w bieżącym roku szkolnym 50 dzieci w wieku 3 lat. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 – 17.00. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Białegostoku.
Dodatkowo w naszej placówce znajduje się filia Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku z dwoma oddziałami, 3 i 4 latków. Nad prawidłowym rozwojem i bezpieczeństwem dzieci czuwa, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Ich pracę wspiera personel niepedagogiczny, a także nauczyciele zajęć dodatkowych (logopeda oraz nauczycielka rytmiki).
Praca wychowawczo – dydaktyczna planowana jest zgodnie z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego MEN.

Na potrzeby przedszkola w okresie wakacyjnym dokonano remontu parteru szkoły wraz z oddzielnym wejściem dla przedszkolaków. Utworzone zostały nowe pomieszczenia sanitarne dostosowane do małych dzieci, zakupiono nowe meble, szafki do szatni, stoliki, krzesełka, zabawki i przybory. Kolorowe ściany, nowe dywany i piękne wnętrza – wszystko po to aby nasze maluchy czuły się jak w domu.

POSIŁKI

Nasza kuchnia wyposażona jest w nowy sprzęt gastronomiczny umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność posiłków i estetykę ich podania. Wspólne posiłki są okazją do spróbowania różnorodnych dań, jak również do zapoznania dzieci z zasadami zachowania przy stole. Po obiedzie we wszystkich grupach prowadzone są zajęcia wyciszające. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek terapeutycznych i opowiadań. Dzieci mogą też skorzystać w tym czasie z biblioteczki i oglądać zgromadzone w niej książki.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, edukacja i zabawa - i to właśnie możemy zapewnić maluchom.

Zapraszamy :)