Uczelnie i studenci pomagaja uczniom

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Mamy trzy główne cele:

  1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
  2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
  3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”. 11 marca 2020 r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.
Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.
Szczegóły na stronie
www.polinfo.eu.

Pomysł na spotkania z dziećmi.

Uczniowie i Rodzice, okoliczności są wyjątkowo trudne i niecodzienne dla Nas wszystkich. Pozostajemy w domach dla Naszego bezpieczeństwa, przez co nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania się. W trudnych chwilach wymagających rozmowy, czy też analizy skomplikowanej dla Was sytuacji, można kontaktować się ze mną przez pocztę email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub na Messengerze szukajcie grupy: Psycholog SP15.

Życzę zdrowia, uśmiechu na twarzy, miłego i spokojnego relaksu w bliskim gronie rodzinnym.
PS. Ponieważ, nie jeden rodzic ma problem z wyjaśnieniem swoim dzieciom, dlaczego trwa kwarantanna to przesyłam "Bajkę o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie" dla grupy wiekowej od 4 lat do ∞. Pozdrawiam - psycholog szkolny Ewa Ćwilich.

Bajka o złym królu wirusie

Użytkownicy online

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok