Projekt - Kompleksowa profilaktyka wad postawy dzieci w wieku 5-14 lat

Zapraszamy uczniów klas I, IV i VI do udziału w bezpłatnym projekcie:
KOMPLEKSOWA PROFILAKTYKA WAD POSTAWY DZIECI W WIEKU 5-14 LAT realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt będzie realizowany m.im. na terenie naszej szkoły wraz z NZOZ Zakład Fizykoterapii i Rehabilitacji Leczniczej Krzysztof Szarejko ul. Warszawska 79 Białystok, tel. 662 307 177

Założeniem programu jest realizacja 3-letniego programu profilaktyki wad postawy i poprawy stanu zdrowia w grupie dzieci uczęszczających do klasy pierwszej, czwartej i szóstej szkoły podstawowej w powiecie Miasto Białystok poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, badań diagnostycznych oraz działań specjalistycznych fizjoterapeutycznych w tym zajęć korekcyjnych na basenie. 

Projekt pt. „Kompleksowa profilaktyka zdrowotna dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie Miasto Białystok” jest bezpłatny i skierowany do wszystkich uczniów klas I, IV i VI Szkoły Podstawowej.

Będzie polegał na następujących działaniach:

  1. Edukacja zdrowotna uczniów klas I, IV i VI. Dziecko dowie się jak ważna jest prawidłowa postawa, prosty kręgosłup oraz odpowiednia ilość codziennego ruchu by wszechstronnie i harmonijnie rozwijać się.
  2. Przeprowadzenie badań diagnostycznych na terenie szkoły przez specjalistę w zakresie wad postawy z ustaleniem dalszych metod leczenia przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.
  3. Przeprowadzenie zajęć dla zdiagnozowanych uczniów za pomocą specjalistycznych metod terapeutycznych/rehabilitacyjnych i zajęć korekcyjno – kompensacyjnych na basenie.

    Czytaj więcej: Projekt - Kompleksowa profilaktyka wad postawy dzieci w wieku 5-14 lat

Wykład dla rodziców „Nie krzyczę”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład dla rodziców „Nie krzyczę”, który odbędzie się 6 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter).
Czy potrafisz rozpoznać i nazwać swoje emocje?

  • W jaki sposób wyrażasz swoje emocje wobec dziecka?
  • Czy zdarza Ci się krzyczeć na dziecko?
  • Czy zdarza Ci się obrażać na dziecko?

Jeśli nurtują Cię takie lub podobne zagadnienia dotyczące budowania relacji z dzieckiem, a rodzicielstwo traktujesz jako osobistą szansę na przemianę ku dojrzałości zapraszamy na wykład „Nie krzyczę”.

Czytaj więcej: Wykład dla rodziców „Nie krzyczę”

Konto Rady Rodziców

Informujemy, że od roku 2018/19 działa inne konto bankowe Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku,  na które można wpłacać składki na tzw. komitet rodzicielski oraz wszystkie inne wpłaty związane z funkcjonowaniem Rady Rodziców SP 15:

Dane do przelewu:

Bank PKO BP

09102013320000110211470525

Pielęgniarka szkolna

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „PROMED-SCHOL” Danuta Szotko informuje, że w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 pracować będzie pielęgniarka Irena Łoś oraz obowiązywał będzie poniższy harmonogram pracy gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej:

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
8:00-12:00 ------- 12:15-15:35 8:00-12:00 ----

Tereny działania poradni psychl.-pedagog.

Uchwała Nr L/771/18 Rady Miasta Białystok z dnia 21 maja 2018 r. określa tereny działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uchwała obowiązuje od 1 września 2018 r.

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z lokalizacją poszczególnych poradni. Dzieci zamieszkałe przy ul. Broniewskiego - numery parzyste nalezą do Poradni Nr 1, ul. Piotrkowska 2, natomiast dzieci zamieszkałe przy ul. Broniewskiego - numery nieparzyste należą do Poradni Nr 2, ul. Mazowiecka 35.

Z pozostałymi informacjami można zapoznać się w w.w. Uchwale:

uchwała

 

Użytkownicy online

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok