Zmiany w egzaminie ósmoklasisty

19 listopada b.r. Minister Edukacji Narodowej po wcześniejszych zapowiedział ogłosił wprowadzanie zmian w egzaminie ósmoklasisty. Polecamy śledzić te informacje wszystkim naszym uczniom klas 8 i ich rodzicom.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli kl. I-III

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrano wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiono także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.

Dziennik elektroniczny Uonet+

Warunkiem uzyskania dostępu do dziennika elektronicznego Uonet + jest podanie przez rodzica (rodziców) swojego adresu (adresów)  mailowego dla wychowawcy klasy. Poprzez swoją pocztę elektr. rodzic będzie mógł aktywować konto w dzienniku lub zrobić sobie ponowny dostęp gdy zapomni hasła.
Ciekawym rozwiązaniem jest dostęp mobilny dla ucznia i rodzica. Poniżej znajdują się instrukcje obsługi sposobów logowania się.

Link do dziennika: https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialystok

lub na naszej stronie u góry zakładka DZIENNIK

logowanie_rodzic

dostep_mobilny

Projekt - Kompleksowa profilaktyka wad postawy dzieci w wieku 5-14 lat

Zapraszamy uczniów klas I, IV i VI do udziału w bezpłatnym projekcie:
KOMPLEKSOWA PROFILAKTYKA WAD POSTAWY DZIECI W WIEKU 5-14 LAT realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt będzie realizowany m.im. na terenie naszej szkoły wraz z NZOZ Zakład Fizykoterapii i Rehabilitacji Leczniczej Krzysztof Szarejko ul. Warszawska 79 Białystok, tel. 662 307 177

Założeniem programu jest realizacja 3-letniego programu profilaktyki wad postawy i poprawy stanu zdrowia w grupie dzieci uczęszczających do klasy pierwszej, czwartej i szóstej szkoły podstawowej w powiecie Miasto Białystok poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, badań diagnostycznych oraz działań specjalistycznych fizjoterapeutycznych w tym zajęć korekcyjnych na basenie.

Projekt pt. „Kompleksowa profilaktyka zdrowotna dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie Miasto Białystok” jest bezpłatny i skierowany do wszystkich uczniów klas I, IV i VI Szkoły Podstawowej.

Będzie polegał na następujących działaniach:

1. Edukacja zdrowotna uczniów klas I, IV i VI. Dziecko dowie się jak ważna jest prawidłowa postawa, prosty kręgosłup oraz odpowiednia ilość codziennego ruchu by wszechstronnie i harmonijnie rozwijać się.
  2. Przeprowadzenie badań diagnostycznych na terenie szkoły przez specjalistę w zakresie wad postawy z ustaleniem dalszych metod leczenia przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.
  3. Przeprowadzenie zajęć dla zdiagnozowanych uczniów za pomocą specjalistycznych metod terapeutycznych/rehabilitacyjnych i zajęć korekcyjno – kompensacyjnych na basenie.

Czytaj więcej: Projekt - Kompleksowa profilaktyka wad postawy dzieci w wieku 5-14 lat

Konto Rady Rodziców

Informujemy, że od roku 2018/19 działa inne konto bankowe Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku,  na które można wpłacać składki na tzw. komitet rodzicielski oraz wszystkie inne wpłaty związane z funkcjonowaniem Rady Rodziców SP 15:

Dane do przelewu:

Bank PKO BP