Prace plastyczne w świetlicy

Podczas zajęć świetlicowych nasi wychowankowie wykonali prace pod wspólnym tytułem "Kwiatowe Fantazje". takie techniki plastyczne jak origami, wycinanki, malowanie farbami posłużyły uczniom do wykonania pięknych obrazów. Jesteśmy dumni, że nasze prace zostały wykorzystane do stworzenia pięknej wystawy w Książnicy Podlaskiej filia nr. 13 i będą cieszyły oczy czytelników biblioteki.

Wolontariusze w świetlicy.

Nasza świetlica jest otwarta dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy chcą poświęcać swój wolny czas dla młodszych:

• 12.03.2019 r. w naszej świetlicy gościliśmy 3 wolontariuszki, które są uczennicami klasy VIII a  - Olę i Julię. Prowadziły one zajęcia plastyczne z dziećmi, które poznały bardzo interesującą technikę plastyczną – malowanie farbami na papierze za pomocą plastikowych widelców. Zajęcia bardzo się podobały, posłużyły nam do wyrażania swoich pozytywnych emocji na papierze. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać następnego spotkania w naszej świetlicy z wolontariuszkami.
  • 14.03.2019r. naszą świetlicę odwiedzili wolontariusze z Ośrodka „ELEOS” –  Sofiia z Ukrainy i Karim z Turcji. Wychowankowie świetlicy uczestniczyli zajęciach plastycznych poprowadzonych przez wolontariuszy i malowali przepiękne talerze z ukraińskimi motywami kwiatowymi. Karim pokazał podstawowe zagięcia w sztuce orgiami: składanie papieru według wzoru i wyczarował uroczą żabkę. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i zaprosili przemiłych młodych gości na kolejne spotkanie za miesiąc.

zapraszamy na foto relację z tych zajęć

Walentynki w świetlicy

14.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej świetlicy walentynki. Uczniowie przygotowali kartki walentynkowe z życzeniami, które później trafiły na wystawę w Książnicy Podlaskiej Filia nr 13 w Białymstoku. Ozdabiają one bibliotekę i cieszą oczy wszystkich czytelników.

O edukacji globalnej w świetlicy

W dniu 23 listopada (piątek) w świetlicy odbyły się zajęcia z edukacji globalnej. Czytaliśmy książkę pt: „Przygody Zoga”. Dzieci wypowiadały się o przeczytanych treściach i stworzyliśmy wspólnie plakaty podsumowujące zależności globalne.

Zajęcia w naszej świetlicy

W roku szkolnym 2018/19 zachęcamy do wspólnych zabaw w świetlicy szkolnej. We wrześniu braliśmy udział w następujących zajęciach:

• ROBIMY LUDZIKI I ZWIERZĄTKA Z KASZTANÓW.

Zajęcia plastyczne związane ze „skarbami” jesieni.

• WESOŁA KULECZKA

Gra pt „Piłka parzy” rozwijająca zdolności motoryki dłoni. Rozmowy integracyjne z grupą.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Grupa naszych dzieci świetlicowych tworzy prace plastyczne, techniką malowania na folii. Tematyka: „Jesień”.

galeria foto