Zajęcia w naszej świetlicy

W roku szkolnym 2018/19 zachęcamy do wspólnych zabaw w świetlicy szkolnej. We wrześniu braliśmy udział w następujących zajęciach:

• ROBIMY LUDZIKI I ZWIERZĄTKA Z KASZTANÓW.

Zajęcia plastyczne związane ze „skarbami” jesieni.

• WESOŁA KULECZKA

Gra pt „Piłka parzy” rozwijająca zdolności motoryki dłoni. Rozmowy integracyjne z grupą.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Grupa naszych dzieci świetlicowych tworzy prace plastyczne, techniką malowania na folii. Tematyka: „Jesień”.

galeria foto

Co słychać w naszej świetlicy ?

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej brały udział w wielu międzyszkolnych konkursach plastycznych, z czego na 13 konkursów, zdobyto 9 wyróżnień ( ,,Uroki jesieni’’, ,, Wojewódzki Konkurs Plastyczny Mój przyjaciel miś’’, ,,Zimowy krajobraz’’, ,,Ubieramy choinkę’’, ,,Miejski Walentynkowy Konkurs Plastyczny’’, ,,Ozdoby wielkanocnego stołu’’, ,,Wielkanoc tuż, tuż…’, ,,Miejski Konkurs Plastyczny Kartka wielkanocna’’, ,,W krainie baśni’’ oraz jedno pierwsze miejsce (,,Wisła Polska Rzeka’’).

Dzieci chętnie wykonywały piękne kartki i ozdoby na dwa charytatywne kiermasze świąteczne. Zaś świetlica zawsze była udekorowana – okna w okresie zimowym zdobiły białe śnieżynki, a wraz z nastaniem wiosny, pojawiły się na nich piękne, kolorowe motyle. Nasze świetliki dbały o to, by na tablicach zawsze wisiała aktualna gazetka, na ścianach bardzo często się pojawiały nowe prace plastyczne, a nawet dwie wiszące girlandy z kwiatami, oraz kwiaty na świetlicowych szafkach. Wszystko to odbywało się , ,,małą pomocą’’ naszych miłych Pań, które zawsze z uśmiechem na twarzy proponowały bardzo ciekawe zajęcia i inicjatywy.

Czytaj więcej: Co słychać w naszej świetlicy ?

Brzechwa, Tuwim dzieciom - konkurs recytatorski

22.06.2017 r odbył się szkolny konkurs recytatorski organizowany przez świetlicę szkolną. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I – III. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce – Kamila Kozłowska i Gabriela Kaźmierczak ucz. kl. III c,

2 miejsce -  Kamila Roszkowska ucz. kl. IIa

3 miejsce – Zuzanna Bohdan ucz. kl. Ia

Wyróżnienia: Julian Winnicki ucz. kl. IId, Laura Wojciechowska ucz. kl. IIb, Oliwia Gryczan ucz. kl. IIb, Oliwia Misiewicz ucz. kl. IIb, Antoni Rygorowicz ucz. kl. IIb, Kamila Bagniuk ucz. kl. IIb, Magdalena Zduniak ucz. kl. IIa.

Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz  wspaniałych wakacji!

galeria zdjęć z konkursu

Nasze propozycje

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2016/2017

WRZESIEŃ

We wrześniu w sposób szczególny otoczyłyśmy opieką i uwagą pierwszoklasistów, dla których wszystko było nowe, nieznane, niewiadome. Nasze działania miały na celu tworzenie przyjaznych warunków do poznania nowych miejsc, osób i zasad oraz niesienie różnorodnej pomocy w chwilach niepewności lub braku potrzebnych informacji.

Podczas wspólnych spotkań:

• przedstawione zostały zasady działania świetlicy, jej regulamin, ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszania wejść i wyjść,
  • omówiono rozkład dnia, a więc o czas wspólnych zajęć i czas swobodnej zabawy, o przerwie śniadaniowej i czasie przygotowań do wyjścia na lekcje,
  • prezentowano różne formy spędzania czasu w świetlicy oraz zabawki, gry i inne sprzęty służące zabawie,
  • organizowano zabawy sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe,
  • prowadzono pogadanki na temat zasad bezpiecznej zabawy, zarówno w salach, na stołówce, na boisku i na placu zabaw,
  • rozmawiano o obowiązku porządkowania miejsc zabawy i dbania o wspólną własność,
  • zaznajomiono z regułami bycia razem, mówiłyśmy o życzliwym stosunku do kolegów i koleżanek oraz o zasadach zachowania podczas wspólnych zajęć.

Wszystkie powyższe działania realizowałyśmy także podczas spotkań
z uczniami starszych klas, którym po dwumiesięcznej przerwie należało wiele spraw przypomnieć.

Wakacyjne wspomnienia

Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominano miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych.

Cała świetlica czyta dzieciom

Wzorem lat ubiegłych, rozpoczęłyśmy akcję czytania książek
T. Trojanowski "Kocie opowieści"
M. Kownacka "Plastusiowo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
A. Maleszka "Magiczne drzewo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
C.S. Lewis "Książę Kaspian"

Co jeszcze we wrześniu?

Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszych salach pojawiły się wrzosy, dynie, kasztany i żołędzie, a na tablicach jesienne dekoracje. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców, braliśmy udział
w zabawach tematycznie związanych z jesienią. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni, bo to przecież dopiero początek października.