Walentynki w świetlicy

14.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej świetlicy walentynki. Uczniowie przygotowali kartki walentynkowe z życzeniami, które później trafiły na wystawę w Książnicy Podlaskiej Filia nr 13 w Białymstoku. Ozdabiają one bibliotekę i cieszą oczy wszystkich czytelników.

O edukacji globalnej w świetlicy

W dniu 23 listopada (piątek) w świetlicy odbyły się zajęcia z edukacji globalnej. Czytaliśmy książkę pt: „Przygody Zoga”. Dzieci wypowiadały się o przeczytanych treściach i stworzyliśmy wspólnie plakaty podsumowujące zależności globalne.

Zajęcia w naszej świetlicy

W roku szkolnym 2018/19 zachęcamy do wspólnych zabaw w świetlicy szkolnej. We wrześniu braliśmy udział w następujących zajęciach:

• ROBIMY LUDZIKI I ZWIERZĄTKA Z KASZTANÓW.

Zajęcia plastyczne związane ze „skarbami” jesieni.

• WESOŁA KULECZKA

Gra pt „Piłka parzy” rozwijająca zdolności motoryki dłoni. Rozmowy integracyjne z grupą.

• ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Grupa naszych dzieci świetlicowych tworzy prace plastyczne, techniką malowania na folii. Tematyka: „Jesień”.

galeria foto

Co słychać w naszej świetlicy ?

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej brały udział w wielu międzyszkolnych konkursach plastycznych, z czego na 13 konkursów, zdobyto 9 wyróżnień ( ,,Uroki jesieni’’, ,, Wojewódzki Konkurs Plastyczny Mój przyjaciel miś’’, ,,Zimowy krajobraz’’, ,,Ubieramy choinkę’’, ,,Miejski Walentynkowy Konkurs Plastyczny’’, ,,Ozdoby wielkanocnego stołu’’, ,,Wielkanoc tuż, tuż…’, ,,Miejski Konkurs Plastyczny Kartka wielkanocna’’, ,,W krainie baśni’’ oraz jedno pierwsze miejsce (,,Wisła Polska Rzeka’’).

Dzieci chętnie wykonywały piękne kartki i ozdoby na dwa charytatywne kiermasze świąteczne. Zaś świetlica zawsze była udekorowana – okna w okresie zimowym zdobiły białe śnieżynki, a wraz z nastaniem wiosny, pojawiły się na nich piękne, kolorowe motyle. Nasze świetliki dbały o to, by na tablicach zawsze wisiała aktualna gazetka, na ścianach bardzo często się pojawiały nowe prace plastyczne, a nawet dwie wiszące girlandy z kwiatami, oraz kwiaty na świetlicowych szafkach. Wszystko to odbywało się , ,,małą pomocą’’ naszych miłych Pań, które zawsze z uśmiechem na twarzy proponowały bardzo ciekawe zajęcia i inicjatywy.

Czytaj więcej: Co słychać w naszej świetlicy ?

Brzechwa, Tuwim dzieciom - konkurs recytatorski

22.06.2017 r odbył się szkolny konkurs recytatorski organizowany przez świetlicę szkolną. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I – III. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce – Kamila Kozłowska i Gabriela Kaźmierczak ucz. kl. III c,

2 miejsce -  Kamila Roszkowska ucz. kl. IIa

3 miejsce – Zuzanna Bohdan ucz. kl. Ia

Wyróżnienia: Julian Winnicki ucz. kl. IId, Laura Wojciechowska ucz. kl. IIb, Oliwia Gryczan ucz. kl. IIb, Oliwia Misiewicz ucz. kl. IIb, Antoni Rygorowicz ucz. kl. IIb, Kamila Bagniuk ucz. kl. IIb, Magdalena Zduniak ucz. kl. IIa.

Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz  wspaniałych wakacji!

galeria zdjęć z konkursu