Konkurs "Barwne motyle"

Świetlica naszej szkoły zaprasza na konkurs:

Nasze propozycje

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2016/2017

WRZESIEŃ

We wrześniu w sposób szczególny otoczyłyśmy opieką i uwagą pierwszoklasistów, dla których wszystko było nowe, nieznane, niewiadome. Nasze działania miały na celu tworzenie przyjaznych warunków do poznania nowych miejsc, osób i zasad oraz niesienie różnorodnej pomocy w chwilach niepewności lub braku potrzebnych informacji.

Podczas wspólnych spotkań:

• przedstawione zostały zasady działania świetlicy, jej regulamin, ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszania wejść i wyjść,
  • omówiono rozkład dnia, a więc o czas wspólnych zajęć i czas swobodnej zabawy, o przerwie śniadaniowej i czasie przygotowań do wyjścia na lekcje,
  • prezentowano różne formy spędzania czasu w świetlicy oraz zabawki, gry i inne sprzęty służące zabawie,
  • organizowano zabawy sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe,
  • prowadzono pogadanki na temat zasad bezpiecznej zabawy, zarówno w salach, na stołówce, na boisku i na placu zabaw,
  • rozmawiano o obowiązku porządkowania miejsc zabawy i dbania o wspólną własność,
  • zaznajomiono z regułami bycia razem, mówiłyśmy o życzliwym stosunku do kolegów i koleżanek oraz o zasadach zachowania podczas wspólnych zajęć.

Wszystkie powyższe działania realizowałyśmy także podczas spotkań
z uczniami starszych klas, którym po dwumiesięcznej przerwie należało wiele spraw przypomnieć.

Wakacyjne wspomnienia

Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominano miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych.

Cała świetlica czyta dzieciom

Wzorem lat ubiegłych, rozpoczęłyśmy akcję czytania książek
T. Trojanowski "Kocie opowieści"
M. Kownacka "Plastusiowo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
A. Maleszka "Magiczne drzewo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
C.S. Lewis "Książę Kaspian"

Co jeszcze we wrześniu?

Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszych salach pojawiły się wrzosy, dynie, kasztany i żołędzie, a na tablicach jesienne dekoracje. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców, braliśmy udział
w zabawach tematycznie związanych z jesienią. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni, bo to przecież dopiero początek października.

Charytatywny kiermasz świąteczny

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Już wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia - z tej okazji nasza świetlica zorganizowała kiermasz świątecznych kartek i pocztówek. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci uczęszczające do świetlicy SP 15. Są to piękne i kolorowe pocztówki, kartki świąteczne, do zakupu których bardzo zachęcamy. Dochód ze sprzedaży tych prac zostanie przekazany na potrzeby Hospicjum dla dzieci w Białymstoku.

Zapraszamy do świetlicy szkolnej :)

oto kilka przykładów tych pięknych prac:

Foto świetlica

Zapraszamy do galerii zdjęć z różnych konkursów, spotkań, zabaw i wyjść dzieci ze szkolnej świetlicy SP15.

Miłego oglądania: - )