Brzechwa, Tuwim dzieciom - konkurs recytatorski

22.06.2017 r odbył się szkolny konkurs recytatorski organizowany przez świetlicę szkolną. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas I – III. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce – Kamila Kozłowska i Gabriela Kaźmierczak ucz. kl. III c,

2 miejsce -  Kamila Roszkowska ucz. kl. IIa

3 miejsce – Zuzanna Bohdan ucz. kl. Ia

Wyróżnienia: Julian Winnicki ucz. kl. IId, Laura Wojciechowska ucz. kl. IIb, Oliwia Gryczan ucz. kl. IIb, Oliwia Misiewicz ucz. kl. IIb, Antoni Rygorowicz ucz. kl. IIb, Kamila Bagniuk ucz. kl. IIb, Magdalena Zduniak ucz. kl. IIa.

Wszystkim laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz  wspaniałych wakacji!

galeria zdjęć z konkursu

Nasze propozycje

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2016/2017

WRZESIEŃ

We wrześniu w sposób szczególny otoczyłyśmy opieką i uwagą pierwszoklasistów, dla których wszystko było nowe, nieznane, niewiadome. Nasze działania miały na celu tworzenie przyjaznych warunków do poznania nowych miejsc, osób i zasad oraz niesienie różnorodnej pomocy w chwilach niepewności lub braku potrzebnych informacji.

Podczas wspólnych spotkań:

• przedstawione zostały zasady działania świetlicy, jej regulamin, ze szczególnym uwzględnieniem zgłaszania wejść i wyjść,
  • omówiono rozkład dnia, a więc o czas wspólnych zajęć i czas swobodnej zabawy, o przerwie śniadaniowej i czasie przygotowań do wyjścia na lekcje,
  • prezentowano różne formy spędzania czasu w świetlicy oraz zabawki, gry i inne sprzęty służące zabawie,
  • organizowano zabawy sprzyjające wzajemnemu poznaniu się, zabawy integracyjne i muzyczno-ruchowe,
  • prowadzono pogadanki na temat zasad bezpiecznej zabawy, zarówno w salach, na stołówce, na boisku i na placu zabaw,
  • rozmawiano o obowiązku porządkowania miejsc zabawy i dbania o wspólną własność,
  • zaznajomiono z regułami bycia razem, mówiłyśmy o życzliwym stosunku do kolegów i koleżanek oraz o zasadach zachowania podczas wspólnych zajęć.

Wszystkie powyższe działania realizowałyśmy także podczas spotkań
z uczniami starszych klas, którym po dwumiesięcznej przerwie należało wiele spraw przypomnieć.

Wakacyjne wspomnienia

Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominano miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych.

Cała świetlica czyta dzieciom

Wzorem lat ubiegłych, rozpoczęłyśmy akcję czytania książek
T. Trojanowski "Kocie opowieści"
M. Kownacka "Plastusiowo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
A. Maleszka "Magiczne drzewo"
E.J. Groch "Łazik i Klara"
C.S. Lewis "Książę Kaspian"

Co jeszcze we wrześniu?

Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszych salach pojawiły się wrzosy, dynie, kasztany i żołędzie, a na tablicach jesienne dekoracje. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców, braliśmy udział
w zabawach tematycznie związanych z jesienią. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni, bo to przecież dopiero początek października.

Charytatywny kiermasz świąteczny

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Już wkrótce nadejdą Święta Bożego Narodzenia - z tej okazji nasza świetlica zorganizowała kiermasz świątecznych kartek i pocztówek. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci uczęszczające do świetlicy SP 15. Są to piękne i kolorowe pocztówki, kartki świąteczne, do zakupu których bardzo zachęcamy. Dochód ze sprzedaży tych prac zostanie przekazany na potrzeby Hospicjum dla dzieci w Białymstoku.

Zapraszamy do świetlicy szkolnej :)

oto kilka przykładów tych pięknych prac:

Foto świetlica

Zapraszamy do galerii zdjęć z różnych konkursów, spotkań, zabaw i wyjść dzieci ze szkolnej świetlicy SP15.

Miłego oglądania: - )