Co słychać w naszej świetlicy ?

 W roku szkolnym 2017/2018 dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej brały udział w wielu międzyszkolnych konkursach plastycznych, z czego na 13 konkursów, zdobyto 9 wyróżnień ( ,,Uroki jesieni’’, ,, Wojewódzki Konkurs Plastyczny Mój przyjaciel miś’’, ,,Zimowy krajobraz’’, ,,Ubieramy choinkę’’, ,,Miejski Walentynkowy Konkurs Plastyczny’’, ,,Ozdoby wielkanocnego stołu’’, ,,Wielkanoc tuż, tuż…’, ,,Miejski Konkurs Plastyczny Kartka wielkanocna’’, ,,W krainie baśni’’ oraz jedno pierwsze miejsce (,,Wisła Polska Rzeka’’).

Dzieci chętnie wykonywały piękne kartki i ozdoby na dwa charytatywne kiermasze świąteczne. Zaś świetlica zawsze była udekorowana – okna w okresie zimowym zdobiły białe śnieżynki, a wraz z nastaniem wiosny, pojawiły się na nich piękne, kolorowe motyle. Nasze świetliki dbały o to, by na tablicach zawsze wisiała aktualna gazetka, na ścianach bardzo często się pojawiały nowe prace plastyczne, a nawet dwie wiszące girlandy z kwiatami, oraz kwiaty na świetlicowych szafkach. Wszystko to odbywało się , ,,małą pomocą’’ naszych miłych Pań, które zawsze z uśmiechem na twarzy proponowały bardzo ciekawe zajęcia i inicjatywy.

A teraz parę słów o samych zajęciach. Zajęcia muzyczno- ruchowe, papieroplastyka, collage, sztuki użytkowe, biblioterapia, socjoterapia, malowanie farbami ,,mokre na mokrym’’, akwarelami czy tapowanie gąbeczką na papierze oraz dużo innych stosowanych metod i technik plastycznych. Oprócz tego w naszej świetlicy odbywały się Filmowe Piątki – wtedy dzieci przynosiły swoje ulubione filmy oraz bajki. Nie zabrakło też inspirujących zabaw z chustą animacyjną.

Mieliśmy również ogromną przyjemność zrealizować przy udziale Rodziców naszych kochanych Świetlików Warsztaty Kartki Wielkanocnej, gdzie powstawały rodzinne kartki świąteczne. W maju odbyła się również lekcja otwarta pt.: ,,Wesołe żyrafy’’, na której mieliśmy przyjemność gościć p. Wicedyrektor oraz p. Pedagog. Podczas tych zajęć uczniowie wykonali egzotyczne zwierzęta, zmagali się z trudnymi zagadkami oraz dyskutowali o bohaterkach bajki – Królowej Pszczół oraz o Odważnej robotnicy.

Świetlica organizowała również dwa konkursy (,,Jesienny pejzaż’’ oraz ,,Konkurs na plakat promujący ekologię’’), w których również chętnie i aktywnie brali udział nasi uczniowie.

Dziękujemy Wam, nasze kochane Świetliki za ten wspaniały rok pełen emocji, ciekawych pomysłów oraz pięknych prac, które wykonywaliście. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie owocny i satysfakcjocujący.

 galeria zdjęć ze świetlicy

Odsłony: 1910

Użytkownicy online

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.