Dzień Mamy i Taty w kl. 3 a

30 maja klasa III A przygotowała swoim kochanym rodzicom przedstawienie z okazji "Dnia Mamy i Taty". Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Rodzice otrzymali niespodzianki, mi.in. ręcznie wykonane laurki i kwiatki, a potem wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku.

Buziakom i uściskom nie było końca.

"Policyjny Piknik z okazji Dnia Dziecka"

30 maja 2018r. dzieci z klasy II a, III a, III c i III d pod opieką wychowawczyń: p. Ewy Ptak, p. Justyny Węgierskiej, p. Katarzyny Herbreder i p. Katarzyny Korniłowicz odwiedziły Oddział Prewencji Policji w Białymstoku. Z okazji Dnia Dziecka "Mundurowi" przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: pokazy sprzętu służbowego, tresury psów, zatrzymania sprawców przestępstw, udzielanie pierwszej pomocy, musztra, słodki poczęstunek... Jednak w ten upalny dzień największą atrakcją okazała się armatka wodna, która schłodziła dzieci i przy okazji dzięki czerwonemu barwnikowi przemalowała wszystkich na... różowo.

Wychowawczynie klas bardzo dziękują rodzicom, którzy zechcieli pomóc w opiece nad dziećmi... Dziękujemy

Z wizytą w sklepie TESCO - klasa III A

17 maja klasa III A brała udział w zajęciach edukacyjnych "Od uprawy do potrawy", które odbyły się w sklepie TESCO. Dzieci dowiedziały się m.in. : jak powstaje chleb? Jak odkodować jajko czy etykietę produktu? Skąd pochodzą owoce? czy jak prawidłowo przechowywać produkty w lodówce ? Rozwiązywały różne ciekawe zadania, kalambury czy zagadki. Dzieci wykonały też wspólnie piramidę żywienia. Uczniowie mieli okazję spróbować różnych owoców, warzyw czy bakalii oraz wspólnie przygotować jogurt naturalny z owocami według własnego pomysłu. Smakował wyśmienicie. Na koniec każdy z uczniów otrzymał książeczkę edukacyjną z interesującymi ciekawostkami. Z pełnymi brzuchami wróciliśmy do szkoły.

To były bardzo ciekawe, pożyteczne i przede wszystkim "zdrowe" zajęcia.

Warsztaty plastyczne z rodzicami

Przed Świętami Wielkanocnymi w klasie III A odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci "Kartki  i ozdoby Wielkanocne". Wszyscy obecni z wielkim zaangażowaniem oraz radością wykonali piękne, kolorowe prace.

Dzień Babci i Dziadka w kl. III a

19 stycznia w klasie III A została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Podczas słodkiego poczęstunku dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Radościom i buziakom nie było końca.