Konkurs językowo-plastyczny "MY ENGLISH DICTIONARY"

W tym tygodniu  w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs językowo-plastyczny pt. "MY ENGLISH DICTIONARY”. Zadaniem uczestników było przygotowanie słownika obrazkowego z wybranej przez siebie kategorii tematycznej (food, animals, clothes,etc).  Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim  oraz rozwijanie u uczniów twórczości i kreatywności. Wszystkie prace były interesujące i pomysłowo wykonane. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce : ex aequo
Oliwia Michniewicz (III b) i Weronika Rogucka (I b)

II miejsce:
Wiktor Dziedzic (I b)
III miejsce : ex aequo
Lena Brzostowska (III b), Kacper Kulik (II b)
wyróżnienie:
Emil Rogucki (III a)

Congratulations !!!
Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
See you next year.

Dzień Mamy i Taty w kl. 3 a

30 maja klasa III A przygotowała swoim kochanym rodzicom przedstawienie z okazji "Dnia Mamy i Taty". Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Rodzice otrzymali niespodzianki, mi.in. ręcznie wykonane laurki i kwiatki, a potem wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku.

Buziakom i uściskom nie było końca.

"Policyjny Piknik z okazji Dnia Dziecka"

30 maja 2018r. dzieci z klasy II a, III a, III c i III d pod opieką wychowawczyń: p. Ewy Ptak, p. Justyny Węgierskiej, p. Katarzyny Herbreder i p. Katarzyny Korniłowicz odwiedziły Oddział Prewencji Policji w Białymstoku. Z okazji Dnia Dziecka "Mundurowi" przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: pokazy sprzętu służbowego, tresury psów, zatrzymania sprawców przestępstw, udzielanie pierwszej pomocy, musztra, słodki poczęstunek... Jednak w ten upalny dzień największą atrakcją okazała się armatka wodna, która schłodziła dzieci i przy okazji dzięki czerwonemu barwnikowi przemalowała wszystkich na... różowo.

Wychowawczynie klas bardzo dziękują rodzicom, którzy zechcieli pomóc w opiece nad dziećmi... Dziękujemy

Z wizytą w sklepie TESCO - klasa III A

17 maja klasa III A brała udział w zajęciach edukacyjnych "Od uprawy do potrawy", które odbyły się w sklepie TESCO. Dzieci dowiedziały się m.in. : jak powstaje chleb? Jak odkodować jajko czy etykietę produktu? Skąd pochodzą owoce? czy jak prawidłowo przechowywać produkty w lodówce ? Rozwiązywały różne ciekawe zadania, kalambury czy zagadki. Dzieci wykonały też wspólnie piramidę żywienia. Uczniowie mieli okazję spróbować różnych owoców, warzyw czy bakalii oraz wspólnie przygotować jogurt naturalny z owocami według własnego pomysłu. Smakował wyśmienicie. Na koniec każdy z uczniów otrzymał książeczkę edukacyjną z interesującymi ciekawostkami. Z pełnymi brzuchami wróciliśmy do szkoły.

To były bardzo ciekawe, pożyteczne i przede wszystkim "zdrowe" zajęcia.

Warsztaty plastyczne z rodzicami

Przed Świętami Wielkanocnymi w klasie III A odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci "Kartki  i ozdoby Wielkanocne". Wszyscy obecni z wielkim zaangażowaniem oraz radością wykonali piękne, kolorowe prace.