Wizyta I B na Uniwersytecie

11 kwietnia b.r. klasa I b pod opieką wychowawczyni p. Krystyny Sztabkowskiej wyruszyła na wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego w Białymstoku. Tam zwiedziła: przyrodę północno-wschodniej Polski, akwaria, faunę mórz podzwrotnikowych, stawonogi tropikalne, przyrodę rejonów polarnych oraz hodowle terraryjne. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w laboratorium fizjologii roślin.

GWIEZDNY MECZ 2018

Sezon "Gwiezdnych meczy" w SP 15 rozpoczęty !

Dziś odbył się pierwszy w tym sezonie mecz piłki nożnej. Zawodnicy jak zwykle wierni swojej "Piętnastce" ! Brawo dla trenera p. Marcina Czeremchy. Czekamy na następne spotkanie :)

Awanse do półfinałów chłopców i dziewcząt - marzec 2018

24 marca b.r. w Białowieży chłopcy z kl. V a awansowali do półfinałów „KINDER+SPORT” zajmując I miejsce w grupie. Startowały szkoły: SP Białowieża, SP 12, SP 21, SP 9 i nasza SP 15. Była to druga runda eliminacji wojewódzkich.

Natomiast dziewczyny z klasy IV a zajęły II miejsce w grupie i awansowały do półfinałów „KINDER+SPORT” w niedzielę 25 marca b.r. grając w Wasilkowie ze szkołami SP Mońki, SP 34, SP 9, SP 21 i SP 12.

Obie drużyny trenuje p. Witold Kaczmarek. Obydwu drużynom gratulujemy awansu i zapraszamy do galerii zdjęć.

Turniej wiedzy o języku rosyjskim

23.03.2018 roku, w naszej szkole, odbył się apel z j. rosyjskiego pod hasłem "Alfabet już dobrze znamy" przygotowany przez klasę VII b, pod kierunkiem pani Anny Śliwskiej. Celem apelu było utrwalenie alfabetu rosyjskiego przez klasy siódme, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz dobra zabawa.

W swoim wystąpieniu klasa VII b zaprezentowała wiersz "Alfabet", ciekawostki związane z Rosją, piosenkę "Czego uczymy się w szkole?" oraz popularne zwroty grzecznościowe w języku rosyjskim. Po części artystycznej odbył się turniej klas siódmych, podczas, którego uczniowie wykazali się wiedzą ogólną o kulturze rosyjskiej, znajomością zwrotów rosyjskich, zręcznością w układaniu puzzli "Matrioszka" oraz zwinnością i refleksem w grze MORZE / LĄD / REKIN w rosyjskiej wersji.

Turniej wygrała klasa VII a. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili.

7 b w Instytucie Chemii

W dniach 15-17 marca 2018 r., na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku odbywały się Marcowe spotkania z nauką. W sobotę 17 marca chętni uczniowie z naszej klasy VII B z panią Dorotą Mironiuk – naszą nauczycielką chemii, udali się do Instytutu Chemii. Najpierw zwiedziliśmy Kampus. Byliśmy w Instytucie Biologii, Fizyki, Matematyki i Informatyki. Przeszliśmy szklanymi łącznikami pomiędzy poszczególnymi Instytutami. Na Wydziale Biologii obejrzeliśmy akwaria z charakterystycznymi dla różnych stron świata roślinami i zwierzętami. Po zwiedzaniu udaliśmy się na Chemiczne Show, w którym Drużyna Aromatycznego Pierścienia pokonała krakowskiego Smouga. Było dużo dymu i ognia. Bardzo nam się podobało. Na koniec dostaliśmy chemiczne lody. Smakowały wyśmienicie!

Karolina Nieciecka – VII B