Zakończenie roku szkolnego 2017/18

Piątek 22 czerwca 2018 r. to dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Nasza szkoła zakończy ten rok najpierw mszą św. w kościele pw. św. Floriana w Białymstoku o godz. 8:00.

Następnie na korytarzu I p. odbędą się apele:

klasy IV-VII - godz. 9:30

klasy 0-III - godz. 11:00

17.06.2018 r. w niedzielę o godz. 15:00 w cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku molebien na zakończenie roku szkolnego oraz festyn promujący zdrowy tryb życia na placu cerkiewnym.

Turniej wiedzy o Polsce

Dnia 13 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Polsce klas czwartych zorganizowany przez p. Agnieszkę Kubiak. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z siedmiu kategorii ( znajomości najważniejszych dat z historii Polski, postaci historycznych, pojęć historycznych, regionów Polski, określania wieków w historii, rozpoznawania na ilustracjach postaci i wydarzeń historycznych).

Największą wiedzą wykazali się uczniowie reprezentujący klasę IV c (Filip Baluk, Maciej Peślak, Sandra Sawicka). Drugie miejsce zajęła reprezentacja z klasy IV a (Krystian Turowski, Błażej Ostasiewicz, Olga Artemiuk), a trzecie miejsce uczniowie z klasy IV b (Antek Bienias, Jakub Leończyk, Leon Ostaszewski).

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Wojska – z Dziadkiem Piłsudskim.

Dnia 06.06.2018r.kl.VII a, pod opieką p. A. Kubiak, udała się na warsztaty edukacyjne do Muzeum Wojska. Tym razem uczestnicy zajęć, dzięki eksponatom z epoki, przenieśli się do wojennego Białegostoku. Zobaczyli jak wyglądało wyposażenie żołnierzy, którzy walczyli podczas I wojny światowej oraz jakie jednostki stacjonowały w mieście w okresie międzywojennym. Na zakończenie zajęć uczniowie wcielili się również w rolę Józefa Piłsudskiego i opowiedzieli jak wyglądała Polska z jego perspektywy. Dowiedzieli się także o wizycie Marszałka w Białymstoku. Przygotowali relację z tego wydarzenia oraz prześledzili na mapie kolejne kroki, które stawiał Piłsudski w naszym mieście.

galeria zdjęć z muzeum

Lekcja języka niemieckiego na świeżym powietrzu

Uczniowie klasy VII a i VII b mieli za zadanie zrozumieć wypowiedź w języku niemieckim, a następnie narysować usłyszaną historię. Ćwiczenie rozwija kompetencje języka oraz kreatywność.

Dziękuje wszystkim uczniom za aktywny udział na lekcji! :)

FESTYN RODZINNY W GRABÓWCE - 22.06.2018 - POMAGAMY KUBIE

Festyn zorganizowany m.in. przez Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, którego partnerem jest też nasza szkoła!

Podczas festynu nasi nauczyciele wspólnie z Fundacją Sedeka będą prowadzili zbiórkę publiczną na rzecz Jakuba Kowejszy. Kuba jest synem naszej nauczycielki - Violetty Kowejsza, którą z pewnością znają uczniowie i rodzice SP 15. Chcemy pomóc w zebraniu środków na rehabilitację i leczenie Kuby. Dołącz się do nas i przyjdź z rodziną na festyn! Zaczynamy o godz. 16:00.

Będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci (szczegóły na plakacie).

<<UDOSTĘPNIJ PROSIMY TĘ INFORMACJĘ, WYŚLIJ SWOIM ZNAJOMYM I PISZ DO NAS - JEŚLI CHCESZ POMÓC! >>

ulotka_str.1                                                             ulotka _str.2