Informacja - opłaty za pobyt przedszkolaków w lipcu

Ze względu na urlop intendenta (06-30.08.2018 r.) informujemy, że należność za pobyt dziecka w lipcu 2018 r. będzie naliczona 03.08.2018 r. i zostanie udostępniona na portalu iPrzedszkole.pl (poprzez zalogowanie się),  jak również w sekretariacie szkoły poprzez kontakt osobisty bądź telefoniczny (tel.85-651-13-08).

Prosimy rodziców o uregulowanie płatności w terminie - do 10.08.2018 r.

Zakończenie roku szkolnego 2017/18

Piątek 22 czerwca 2018 r. to dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Nasza szkoła zakończy ten rok najpierw mszą św. w kościele pw. św. Floriana w Białymstoku o godz. 8:00.

Następnie na korytarzu I p. odbędą się apele:

klasy IV-VII - godz. 9:30

klasy 0-III - godz. 11:00

17.06.2018 r. w niedzielę o godz. 15:00 w cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku molebien na zakończenie roku szkolnego oraz festyn promujący zdrowy tryb życia na placu cerkiewnym.

Turniej wiedzy o Polsce

Dnia 13 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole Turniej Wiedzy o Polsce klas czwartych zorganizowany przez p. Agnieszkę Kubiak. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z siedmiu kategorii ( znajomości najważniejszych dat z historii Polski, postaci historycznych, pojęć historycznych, regionów Polski, określania wieków w historii, rozpoznawania na ilustracjach postaci i wydarzeń historycznych).

Największą wiedzą wykazali się uczniowie reprezentujący klasę IV c (Filip Baluk, Maciej Peślak, Sandra Sawicka). Drugie miejsce zajęła reprezentacja z klasy IV a (Krystian Turowski, Błażej Ostasiewicz, Olga Artemiuk), a trzecie miejsce uczniowie z klasy IV b (Antek Bienias, Jakub Leończyk, Leon Ostaszewski).

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Wojska – z Dziadkiem Piłsudskim.

Dnia 06.06.2018r.kl.VII a, pod opieką p. A. Kubiak, udała się na warsztaty edukacyjne do Muzeum Wojska. Tym razem uczestnicy zajęć, dzięki eksponatom z epoki, przenieśli się do wojennego Białegostoku. Zobaczyli jak wyglądało wyposażenie żołnierzy, którzy walczyli podczas I wojny światowej oraz jakie jednostki stacjonowały w mieście w okresie międzywojennym. Na zakończenie zajęć uczniowie wcielili się również w rolę Józefa Piłsudskiego i opowiedzieli jak wyglądała Polska z jego perspektywy. Dowiedzieli się także o wizycie Marszałka w Białymstoku. Przygotowali relację z tego wydarzenia oraz prześledzili na mapie kolejne kroki, które stawiał Piłsudski w naszym mieście.

galeria zdjęć z muzeum

Lekcja języka niemieckiego na świeżym powietrzu

Uczniowie klasy VII a i VII b mieli za zadanie zrozumieć wypowiedź w języku niemieckim, a następnie narysować usłyszaną historię. Ćwiczenie rozwija kompetencje języka oraz kreatywność.

Dziękuje wszystkim uczniom za aktywny udział na lekcji! :)