Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap rejonowy.

W Szkole Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej – Curie przy ul. Broniewskiego 1 odbędzie się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego 1 lutego 2021r. (poniedziałek).

Uczestników wraz z opiekunami prosimy o punktualne przybycie o godz. 9.30. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na korytarzu II piętra.

Każdy uczestnik konkursu musi posiadać:

- kartę kodową podpisaną przez rodziców /opiekunów/ oraz dyrektora szkoły;
- ważną legitymację szkolną;
- długopis z czarnym lub niebieskim tuszem (nie może być ścieralny)

Konkurs odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Wszyscy mamy obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły oraz zachowywania właściwego dystansu. Uczeń lub opiekun nie może mieć objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

Członkowie Komisji Rejonowej spotykają się o godz. 9:15 w sali 313 na II piętrze.

Aneta Letko – przewodnicząca Rejonowej Komisji Konkursu Biologicznego

Powrót klas 1 - 3 do nauki stacjonarnej

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki od 18 stycznia b.r. uczniowie klas 1 - 3 wracają do nauki na terenie szkoły. Nauka odbywać się będzie w reżimie sanitarnym według w.w. wytycznych. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już we wrześniu 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.

Zmianie uległ też plan lekcji:
dla klas 1- 3 obowiązuje od 18.01.2021 r.
dla klas 4 - 8 obowiązuje od 1.02.2021 r.

Prosimy o zapoznanie się z nim poprzez dziennik elektroniczny.

„Chrystos Rażdajetsa – Sławyte Jeho”

Wszystkim naszym nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom i ich rodzicom, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczynają Święta Bożego Narodzenia życzymy dobrych, błogosławionych Świąt. Oby radość z Narodzenia Chrystusa trwała jak najdłużej napełniając serca miłością.

Podsumowanie świątecznego konkursu

W okresie przedświątecznym został ogłoszony szkolny konkurs pn. „Stroik bożonarodzeniowy – ozdoba świątecznego stołu”. Celem konkursu było przybliżenie tradycji ręcznego wykonywania ozdób, stroików bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VIII. Spośród nadesłanych zdjęć prac bardzo trudno było wyłonić laureatów, bowiem wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz doborem i wykorzystaniem różnorodnych materiałów.
Po burzliwych naradach komisja konkursowa postanowiła nagrodzić pracę Mikołaja z kl. 4a, Oliwii z kl. 4b, Justyny z kl. 6c oraz Oliwii z kl. 8b. Wszyscy uczniowie otrzymali pochwały, punkty dodatnie z zachowania oraz ocenę celującą z techniki jako pracę dodatkową. Po powrocie do szkoły wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy, a laureatom – nagrody rzeczowe. Naszym zdolnym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego prace konkursowe.

Organizatorzy: Aneta Letko, Izabela Kuczyńska

Przedświąteczna misja, czyli wizyta w banku PKO

Dnia 22.12.2020 uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami SKO udali się do Banku PKO z wielką przedświąteczną misją. I tak piękne, własnoręcznie zrobione bombki, wykonane przez uczniów klas I-III  w ramach konkursu plastycznego "Magiczna ozdoba choinkowa"  zawisły na choince w PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Białymstoku. Potem były jeszcze świąteczne życzenia i nawet mikołajowe prezenty.
Bardzo dziękujemy za  prace, które wpłynęły na nasz konkurs. Nagrody oraz dyplomy wręczymy po powrocie do szkoły - mamy nadzieję, że będzie to zaraz po feriach zimowych.
Już teraz zapraszamy na nasz Blog SKO - STRZAŁ W 15 - https://www.szkolneblogi.pl/blogi/strzal-w-15
gdzie zostały zamieszczone zdjęcia wszystkich choinkowych ozdób.

Dziękujemy PKO BP za wspólną akcję i sponsoring nagród. Liczymy na dalszą owocną współpracę.

Opiekunowie SKO: Katarzyna Herbreder i Ewa Stemporowska zapraszają do obejrzenia relacji z tego wydarzenia