Tydzień Kodowania w SP 15

W dniach 10-25 października już po raz ósmy obchodzony był Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła wzięła w nim udział organizując w klasach II-III zajęcia z elementami kodowania i programowania. Drugoklasiści odkodowywali jesienne obrazki. W zaszyfrowanych kodach ukryły się jesienne drzewa, lisy, wiewiórki i jeże. Uczniowie klas III programowali robota Doc. Zaplanowanie właściwej drogi nie było łatwe. Dzieci z zapałem i cierpliwością doprowadziły robota do celu i osiągnęły sukces.

Zasady nauki zdalnej od 26.10.2020 r. w SP15

W związku z wprowadzeniem w całej Polsce strefy czerwonej i nauczaniem zdalnym w kl. IV-VIII wprowadzam następujące zasady, obowiązujące w SP15:

1. Dzieci w klasach I-III uczą się zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć w szkole.
  2. Do świetlicy uczęszczają wyłącznie dzieci, których oboje rodziców pracuje.
  3. Świetlica jednocześnie pracuje w 2 pomieszczeniach świetlicowych (z zachowaniem zasad obowiązujących w strefie czerwonej – PPM).
  4. Pedagog szkolny p. Małgorzata Bogdanowicz i psycholog p. Ewa Ćwilich pracują zgodnie z przydziałem godzin w szkole.
  5. Wszyscy nauczyciele w poniedziałek 26.10.2020 r. i wtorek 27.10.2020 r. wykonują pracę zdalną na terenie szkoły. Od środy tj. od 28.10.2020 r. – nowe postanowienia.

Czytaj więcej: Zasady nauki zdalnej od 26.10.2020 r. w SP15

Zebranie Rady Rodziców odwołane

Z uwagi na sytuację epidemiczną zebranie Rady Rodziców SP 15 planowane na 19 października b.r. zostaje odwołane.

Europejski Tydzień Sportu 2020

Z okazji Europejskiego Tygodnia Sporu w klasach IV-VIII został zorganizowany Test Coopera. Najlepsi biegacze zostali wybrani do reprezentowania naszej szkoły na Igrzyskach dzieci i młodzieży szkolnej w „Drużynowych biegach przełajowych“. Rywalizacje biegowe tradycyjnie odbyły się w lesie Pietrasze. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, tym samym wykazali się wspaniałym sportowym duchem walki, pokonując nie łatwą trasę. Ogromne brawa i gratulacje!

foto cool

Odnowiona pracownia komputerowa :)

Po wielu latach udało się przeprowadzić mały remont pracowni komputerowej. Wykładzina, która była tam bardzo długo odeszła w zapomnienie, a na jej miejsce pojawiła się nowa, lepsza, zgodna z nowymi przepisami BHP.
Cieszymy się z takiej zmiany - teraz lekcje informatyki będą odbywały się w jeszcze lepszych warunkach laughing