Z wizytą u Świętego Mikołaja!

3 grudnia wszystkie przedszkolaki wybrały się do Wioski Świętego Mikołaja. Dzieci od samego rana czekały na wizytę u tak ważnej osoby. Niemałe wrażenia przyniosła dzieciom sama podróż do domu Mikołaja. Przedszkolaki zostały przyjęte bardzo ciepło przez wesołe Elfy pysznymi pierniczkami oraz magiczną herbatką. Ważny gość na którego czekały dzieci odwiedził chatkę w której byliśmy, wysłuchał wszystkich próśb dotyczących marzeń dzieci po czym wręczył dzieciom certyfikat oraz słodkie pyszności. Wesołą zabawę zagwarantowały przedszkolakom Elfy, na koniec dzieci napisały list do Mikołaja, który wysłały na mikołajowej poczcie. Przedszkolaki tego dnia miały możliwość poznania codziennego życia Mikołaja, obejrzenia jego domu. Uśmiech tego dnia nie schodził dzieciom z twarzy. Mamy nadzieję, że Mikołaj spełni wszystkie prośby naszych pociech :)

Konkurs recytatorski w przedszkolu - 100-lecie Niepodległej

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski! W ramach świętowania 100. lecia Niepodległej najmłodsi patrioci mogli wystąpić na scenie i zaprezentować przepiękne wiersze o Polsce. Zgromadzeni rodzice mogli usłyszeć interpretacje wierszy Czesława Janczarskiego, Wandy Chotomskiej, Joanny Białobrzeskiej czy Władysława Bełzy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem występów młodych patriotów. Nagrody otrzymały: Iza Wiśniewska z grupy „Niedźwiadki”, Aleksandra Górska i Aleksandra Bilkiewicz z grupy „Jeżyki”. Wyróżnienia przypadły Oliwierowi Siwickiemu z grupy „Niedźwiadki” oraz Bartkowi Linowskiemu, Norbertowi Korolczukowi i Emilce Kwiczala z grupy „Jeżyki”.
Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom!!!

II miejsce drużyny chłopców w koszykówce

II miejsce drużyny chłopców w XXIII Ogólnokrajowym Turnieju Piłki Koszykowej Młodzieży Prawosławnej.

W sobotę 24 listopada b.r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku odbył się XXIII Ogólnokrajowy Turniej Piłki Koszykowej Młodzieży Prawosławnej.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców (7 uczniów prawosławnych z klas 5B, 6A, 7A), którą przygotował katecheta prawosławny Pan Roman Sacharczuk.
Gratulujemy chłopcom i ich nauczycielowi!

zapraszamy do galerii zdjęć