Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe w woj. podlaskim trwają do 20.01 - 31.01.2020 r.

Miasto Białystok oferuje szeroką gamę zimowisk i półkolonii zimowych ph: „Wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży szkolnej - Ferie 2020”. Informacje dostępne są na stronie: www.bialystok. pl

Dodatkowo zamieszczamy też interesującą ofertę ferii z wojskiem:

1. "Zwycięskie miasta" w Muzeum Wojska w Białymstoku - Zajęcia w ramach „Zwycięskich miast” potrwają od 20 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Odbywać się będą w Muzeum Wojska w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 7 (szczegóły na stronie muzeum wojska)
  2. Ferie z wojskiem organizowane przez 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy (szczegóły na stronie pułku)

Prawosławne Święta Bożego Narodzenia

„Chrystos sia rażdaje - Chrystus się rodzi”. Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom prawosławnym i grekokatolikom składamy życzenia świąteczne.
Niech radosne dni świąt upłyną w miłości, spokoju i dobrym zdrowiu, a nowy 2020 rok będzie pełen obfitych łask Bożych i przyniesie dużo radości i pokoju.

Konkurs kolęd i pastorałek "Bóg się rodzi"

16 grudnia 2019 r w naszej szkole odbył się konkurs śpiewania kolęd i pastorałek z karaoke pod hasłem "Bóg się rodzi", organizowany przez p. Violettę Kowejsza. 16 uczestników z klas I-III przypomniało nam piękny zwyczaj śpiewania kolęd i wprowadziło w świąteczny bożonarodzeniowy nastrój. Jury w składzie p. Marzena Kowalczuk, Małgorzata Szmittko i Katarzyna Sułkowska oceniało śpiewających.

I miejsce zajęła Gabrysia Kijewska z klasy I a , II miejsca przypadły Julce Łuczak i Basi Dominiak z I a oraz Kamilowi Ingielewiczowi z II b i Kornelii Ruszkowskiej z III a. Na III miejscu uplasowali się Klaudia Kaślewicz z II b, Piotr Szymczuk i Wiktoria Marciszewska z III a, oraz Zuzia Jackiewicz z III b. Wyróżnienia zostały przyznane Wiktorii Artemiuk i Ani Ostapczuk z II a. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy.

Świąteczna akcja SZLACHETNE SERCE

Zakończyliśmy akcję SZLACHETNE SERCE. Wielu uczniów wraz z rodzicami zaangażowało się w tę akcję przynosząc artykuły spożywcze, szkolne, książki, gry, środki czystości.  Dzięki temu powstały paczki, które trafiły do rodzin uczniów naszej szkoły, będących w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy wszystkim za ich dobre serce i pomoc potrzebującym.
Sprawianie radości innym niech stanie się nawykiem. Niech miłość, życzliwość szerzy się wokół.

Jasełka 2019

W ostatnim dniu, przed przerwą świąteczną, odbyły się już po raz kolejny tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci w tym dniu wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Od rana trwały próby, a szkoła wypełniła się aniołkami, pastuszkami i kolędnikami. Uczniowie klas V b i V c opowiedzieli o narodzeniu Jezusa i złożeniu Go w żłobie, hołdzie pasterzy i pokłonie Trzech Króli. Wspólny śpiew kolęd, piękne dekoracje i stroje aktorów nadały temu wydarzeniu niezwykły charakter. Uczniowie naszej szkoły pięknie śpiewali wszystkim nam znane kolędy. Wybrzmiewały tradycyjne „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Trzej królowie”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych w wykonaniu chórów pod kierunkiem p. Ewy Kaczyńskiej i p. Romana Sacharczuka. Na koniec czekał nas miły akcent taneczny zaaranżowany przez p. Madlen – nauczycielkę wych.fiz. i jej uczniów.

Wydarzeniami towarzyszącymi były: kolędowanie uczniów po całej szkole oraz wigilijny wieczór. Kolędników z kl. VIII a przygotowała katechetka, p. Monika Jurowska. Natomiast w sali teatralnej odbył się wigilijny wieczór z jasełkami kl. III b, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Dziękujemy wszystkim artystom za ich zaangażowanie.