I Rodzinny Festiwal Talentów

8.06.2017 r. odbył się I Rodzinny Festiwal Talentów, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności. Rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli podziwiać taniec, śpiew, grę aktorską i recytację. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudził wiele emocji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie zaprezentują nam jeszcze więcej swoich talentów.

Jury w składzie: p. Katarzyna Matuk, p. Urszula Kurzątkowska i p. Marzena Kowalczuk obradowało długo i owocnie. Oto wyniki:

- Gabriela Bogdanowicz, Zuzanna Gierałtowska, Karolina Nieciecka – mażoretki;

- Marta Gryko, Zuzanna Zawadzka – piosenka ;

II miejsce

- Katarzyna Sułkowska, Łucja Sułkowska  - wiersz: „O Juleczku, co miał zwyczaj ssać palec”

III miejsce

- Gabrysia Kaźmierczak, Michał Gawryluk, Ewa Żuchowska, Filip Baluk – wiersz „Strasna zaba”

Nagroda specjalna:

- Marysia Ostrowska, Arek Opolski, Ignacy Jóźwik, Zuzia Siemieńczuk, Karolina Słyż, Łucja Sułkowska, Karolina Krasowska, Iza Lipska, Patrycja Pogoda, Maja Kalinowska, Gabrysia Krawczuk – przedstawienie „Kopciuszek XXI wieku”

Wyróżnienia:

- Karolina Roszkowska – taniec;

- Julia Andrzejewska, Oliwia Gawryś – piosenka;

- Magda Zduniak – piosenka;

- Amelia Wróblewska – piosenka;

- Amelia Wilińska, Oliwia Gryczan, Oliwia Mosiewicz, Justyna Matyszczyk – taniec;

- Paulina Szajkowska, Maja Łabanowska, Kamila Matejczyk – piosenka;

- Weronika Kordyńska – piosenka.

zapraszamy do galerii zdjęć :)

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Piątek 23 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Nasza szkoła zakończyła ten rok najpierw mszą św. w kościele pw. św. Floriana o godz. 8:00. Następnie na sali gimnastycznej odbyły się apele klas 0-VI podczas których wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie. Podziękowania otrzymali też rodzice, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji !

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

AKADEMIA VR - zajecia

7 i 8 czerwca uczniowie z kl. 5a, 6a i 6b wzięli udział w zajęciach w Akadamii VR. Technologia ta stała się przełomowa nie ze względu na cudowne odkrycia techniki, najnowszy sprzęt wykonany z najdroższych materiałów, lecz za sprawą pomysłu, który pozwolił wykorzystać stosunkowo tanie elementy wraz ze smartfonami, które przecież każdy z nas posiada. Mowa tu o technologii wirtualnej rzeczywistości, której aktualnie najprostsza i najbardziej popularna forma to gogle, które do działania wykorzystują smartfona. Na zajęciach w Akademii nasi uczniowie mogli się przenieść w dowolne miejsce na świecie, poznać specyfikę danego miejsca, pospacerować  między żyrafami,  pochodzić po murze chińskim, zobaczyć erupcję wulkanu, cofnąć się w czasie do ery dinozaurów, lub  zwiedzić  Antarktydę i to wszystko nie ruszając się z miejsca. Nauka i zabawa w jednym. Polecamy !

galeria zdjęć :)

6. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W piątek 2 czerwca 2017r. klasa IV b z wychowawcą p. Martą Kikolską-Kisiel uczestniczyła w Inauguracji 6. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która odbyła się w Podlaskiej Operze i Filharmonii.

Mogliśmy wysłuchać pięknego czytania fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy” w wykonaniu przedstawicieli białostockich urzędów, mediów oraz współorganizatorów i partnerów akcji, jak również naszych kolegów z białostockich szkół. Podczas spotkania nauczyliśmy się i wspólnie śpiewaliśmy hymn akcji pt. „Czytanie jest the best!”. Ponadto na scenie zaprezentowali się nasi koledzy i koleżanki, którzy brali udział w „Paradzie postaci literackich” organizowanej przez nauczycieli-bibliotekarzy naszej szkoły – SP 15! Było wspaniale, bo… „czytanie to przygoda, czytanie to zabawa, czytanie jest the best”!

galeria zdjęć :)

Festyn osiedlowy 2017-relacja

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt w roku. Tego dnia w naszej szkole odbył się Festyn Osiedlowy "Dzieci-dzieciom". Jak co roku nie zabrakło ciekawych zabaw, dobrej muzyki i humorów pomimo wietrznej pogody. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji oraz kilogramy słodyczy. Były występy muzyczne i teatralne oraz atrakcje sportowe. Nasze przedszkolaki zaprezentowały występ słowno-muzyczny poświęcony rodzicom (przygotowywały się do tego długo, pod okiem wychowawczyń). Odwiedzili nas policjanci, którzy oznakowali rowery i pokazali jak można pracować z psem do zadań specjalnych :) Stoiska z zagadkami, rebusami, sudoku, malowaniem itp. przyciągały dzieci. Na boisku chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a młodsze dzieci skakały i zjeżdżały na dmuchańcach ustawionych wokół boiska. "Malowanie twarzy" jak zwykle przyciągało uwagę wielu uczestników festynu :) Konkurencje sportowe na bieżni trwały do samego końca. Na swoje stoisko zapraszało koło SKO, które przygotowało mnóstwo zabaw i zagadek logicznych do rozwiązania.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten dzień był wyjątkowy - m.in. sponsorom nagród: Radzie Rodziców SP 15, Prezydentowi Miasta Białegostoku (Departament Kultury, Promocji i Sportu) i Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej BSM Białystok.

zapraszamy na film z Festynu :)