W mieście piernika i Kopernika - Toruń 2019

W dniach 23-24 maja grupa dzieci z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Uczniowie klasy II a, II b, III a i IV byli pod opieką swoich wychowawczyń: p. Ewy Stemporowskiej, p. Ewy Ptak, p. Doroty Radziwoniuk oraz p. Anety Sasinowskiej.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto, w którym urodził się słynny Mikołaj Kopernik. Jego pomnik jest miejscem, gdzie najchętniej gromadzą się turyści. Zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Gotyckie kościoły, barokowe spichrze, pełne uroku kamienice, pozostałości starych murów obronnych, Krzywa Wieża oraz ciekawe legendy opowiadane przez przewodnika sprawiły, że przenieśliśmy się do czasów średniowiecza. Aby trochę odetchnąć po intensywnym spacerze, udaliśmy się do Planetarium. Niesamowite projekcje wyświetlane na nowoczesnym sprzęcie 360 D pozwoliły nam podziwiać gwiazdozbiory, planety i galaktyki. Gwiazdy były na wyciągnięcie ręki! To było naprawdę niesamowite widowisko i jednocześnie lekcja przyrody. W Żywym Muzeum Piernika pod opieką Magistra Cechu Piekarzy Chleba Miętkiego i Niewarzonego robiliśmy z ciasta korzennego pierniki, które zabraliśmy do domu jako niepowtarzalną pamiątkę. Czas spędziliśmy bardzo wesoło i aktywnie.

Toruń zawdzięcza swoje istnienie niemieckiemu zakonowi rycerskiemu, czyli Krzyżakom. Dlatego szukaliśmy śladów ich istnienia na tych ziemiach. Widzieliśmy ruiny najstarszego zamku krzyżackiego. Byliśmy w podziemiach, w zbrojowni, w sali strachu. Chłopakom najbardziej podobały się machiny wojenne z dawnych wieków.

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Parku Nauki i Rozrywki. Szczególnie zadowoleni byli pewnie wielbiciele dinozaurów. Kino 5D, Muzeum Ziemi, Jurajski Ogród Botaniczny, Mini Park Archeologiczny, Świat Owadów to tylko niektóre atrakcje oferowane przez Jurapark w Solcu Kujawskim. Na zakończenie wycieczki była wspaniała zabawa w Parku Rozrywki- dmuchańce, zjeżdżalnie, gokarty, statek piracki, karuzela łańcuchowa, to wszystko było do naszej dyspozycji przez kilka godzin.

 Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, dlaczego na Starym Mieście w Toruniu stoi Krzywa Wieża, jakie legendy przywołuje pomnik Osiołka i psa Filutka, kto uratował dawno temu miasto przed inwazją żab, powinien wybrać się na wycieczkę do Torunia. To najpiękniejsze miasto położone nad Wisłą. Gorąco zachęcamy :)

foto z wycieczki

Odsłony: 269

Użytkownicy online

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok