Uczniowie uczestniczyli w święcie patrona dzieci i młodzieży

W sobotę (21 września) wieczorem w cerkwi św. Mikołaja w Białymstoku uczniowie prawosławni naszej szkoły z rodzicami oraz nauczycielem religii prawosławnej p. Romanem Sacharczukiem uczestniczyli w święcie patrona dzieci i młodzieży – XXVII rocznicy przeniesienia relikwii świętego męczennika młodzieńca Gabriela z Grodna do Białegostoku.
O godz. 17:30 odbyło się przywitanie świętych relikwii na placu przed cerkwią, a o godz. 18:00 rozpoczęło się wieczorne nabożeństwo.