E-papieros, zagrożenia !

Drogi uczniu, rodzicu - przeczytaj o zagrożeniach jakie niesie coś co wydaje się całkiem banalne: e- papieros.
"...badania naukowe opublikowane w 2019 r. (Caporale et al., 2019) pokazują, że nawet beznikotynowe e-papierosy mogą być szkodliwe dla zdrowia, uszkadzając śródbłonek naczyń krwionośnych.
Najnowsze doniesienia medialne (z 23 sierpnia 2019 r.) donoszą o pierwszej śmierci dorosłego pacjenta związanej z ciężką chorobą układu oddechowego. Zgon jest wiązany z użyciem e-papierosów. Amerykańskie szpitale głośno mówią o coraz większej liczbie bardzo młodych osób palących e-papierosy, które trafiają do szpitali z problemami oddechowymi. Badania pokazują, że liczba polskich nastolatków, którzy próbowali e-papierosa, wzrosła od 2011 roku sześciokrotnie."

więcej o szkodliwych działaniach papierosów elektronicznych znajdziesz w materiałach dla rodziców zalecanych przez MEN oraz Główny Inspektorat Sanitarny.