Dzień Patronki Szkoły - 152 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

7 listopada, jak co roku obchodzimy Dzień Patronki Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku. Z tej okazji w szkolnej czytelni odbył się quiz o patronce szkoły w oparciu o książkę ,,Maria Skłodowska - Curie. Opowieść o ciekawości " oraz  rozstrzygnięto szkolny konkurs graficzny kl. V - VIII na plakat o Marii Skłodowskiej-Curie. W konkursie na plakat wyróżniono następujących uczniów:

I miejsce - Ewa Karp kl. 8 a (plakat wykonany w programie Gimp widoczny u góry po lewej)
II miejsce ex aequo - Ola Andrukiewicz kl. 8 a i Konrad Korniłowicz kl. 8 a
III miejsce ex aequo - Jakub Luczewski kl. 8 b i Justyna Szkiłądź kl. 8 b

pozostali uczniowie z klas 8 otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i zachęcamy do poznawania technik graficznych.
Do quizu o naszej patronce zostali zaproszeni uczniowie - reprezentanci klas II - III. Były to dwuosobowe zespoły, które ustnie udzielały odpowiedzi na pytania czytane przez organizatorów. Komisja pod przewodnictwem pani dyrektor wyłoniła zwycięzców:
I msc - kl. III b, II msc  - kl II a i II b , III msc  - kl III a. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze. Gratulujemy wielkiej wiedzy o wybitnej  patronce naszej szkoły i  zasłużonego sukcesu. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

foto

Odsłony: 241

Użytkownicy online

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok