30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

20 listopada 2019 r. to był wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media.
Uczniowie naszej szkoły, solidaryzując się z dziećmi na całym świecie, też podjęli kilka inicjatyw, aby włączyć się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka:

  • 20 listopada uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko
  • uczniowie klas ósmych wykonali plakaty na temat praw dziecka oraz organizacji UNICEF
  • delegacja z klasy VIII a wzięła udział w 3 wykładach i panelu dyskusyjnym organizowanym przez VI LO oraz wernisażu prac uczniów.

Przypominamy iż w naszej szkole działa Rzecznik Praw Ucznia, którym jest nauczycielka matematyki - p. Ewa Sawczuk. Jeżeli coś Was niepokoi i chcielibyście porozmawiać na temat przestrzegania praw ucznia to zgłaszajcie się do p. Ewy, sala 305.

foto

Odsłony: 266

Użytkownicy online

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok