Wycieczka do Straży Pożarnej

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z najważniejszych zadań w życiu każdego człowieka. W ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa 28.11.2019 roku, uczniowie klasy 8 a udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, ukazanie jej znaczenia, zapoznanie z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Starszy strażak Michał Jaworowski profesjonalnie przedstawił zarys pracy strażaków i zaprezentował wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt ratowniczy. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali wszystko. Zawód strażaka w Polsce cieszy się ogromną popularnością, zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa. Nasi uczniowie klas 8 staną wkrótce przed wyborem swojej dalszej drogi. Być może taki zawód to dla niektórych szansa na przyszłość ?

Opiekunowie wycieczki:  Bogdanowicz Małgorzata i Todorczuk Aleksandra