„Najważniejszy pierwszy krok”

Dnia 16 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć młodszego ins. straży pożarnej Jarosława Gesinowskiego, który przeprowadził zajęcia w klasach ósmych pod tytułem: „Najważniejszy pierwszy krok”.
Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przekonali się, że pomocy może udzielić każdy, bez względu na wiek. To ważne, byśmy wiedzieli jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Miejscy strażnicy uwrażliwiają uczniów na potrzeby innych, a jednocześnie uczą ich, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Uczniowie mieli również możliwość przećwiczyć resystutację krążeniowo – oddechową na fantomie.

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - Małgorzata Bogdanowicz

foto

Odsłony: 318

Użytkownicy online

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok