Przedstawienie Bazyliszek

W naszej szkole aktywnie działa koło teatralne. Uczniowie klas piątych bawią się w teatr. Owocem intensywnej pracy w pierwszym semestrze była inscenizacja znanej warszawskiej legendy o Bazyliszku. Młodzi aktorzy z wielką satysfakcją i zaangażowaniem przygotowali scenografię, kostiumy i wcielili się  w role.

Narratorem była Maja Kurzyna, Garncarką – Karolina Oksiuta, Cebularką – Julia Tworkowska, Przekupką – Pola Postołowicz, Szewcem – Marcin Falkowski. Magdę, która po stracie brata, sama z lustrem w ręku wybrała się do strasznego Bazyliszka, zagrała Nicola Halicka, a Bazyliszka – Maciej Karp. W ostatnie scenie wystąpiły posągi – Wiktoria Warpechowska, Laura Wojciechowska oraz Patryk Skowroński. Oczywiście wszystko dobrze się skończyło – kamienne posągi ożyły, a Magda odnalazła Marka. Nastrój zbudowała odpowiednio dobrana muzyka. Publiczność, oglądająca to przedstawienie mogła doznać trochę strachu, ale również radości. Spektakl obejrzały nasze przedszkolaki oraz goście przybyli na  Dzień Otwarty.