Przedstawienie Bazyliszek

W naszej szkole aktywnie działa koło teatralne. Uczniowie klas piątych bawią się w teatr. Owocem intensywnej pracy w pierwszym semestrze była inscenizacja znanej warszawskiej legendy o Bazyliszku. Młodzi aktorzy z wielką satysfakcją i zaangażowaniem przygotowali scenografię, kostiumy i wcielili się  w role.

Narratorem była Maja Kurzyna, Garncarką – Karolina Oksiuta, Cebularką – Julia Tworkowska, Przekupką – Pola Postołowicz, Szewcem – Marcin Falkowski. Magdę, która po stracie brata, sama z lustrem w ręku wybrała się do strasznego Bazyliszka, zagrała Nicola Halicka, a Bazyliszka – Maciej Karp. W ostatnie scenie wystąpiły posągi – Wiktoria Warpechowska, Laura Wojciechowska oraz Patryk Skowroński. Oczywiście wszystko dobrze się skończyło – kamienne posągi ożyły, a Magda odnalazła Marka. Nastrój zbudowała odpowiednio dobrana muzyka. Publiczność, oglądająca to przedstawienie mogła doznać trochę strachu, ale również radości. Spektakl obejrzały nasze przedszkolaki oraz goście przybyli na  Dzień Otwarty.

foto

Odsłony: 240

Użytkownicy online

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok