Testy do klasy sportowej

31 sierpnia 2020 r. o godz. 15:00 na sali gimnastycznej odbędą się testy sprawnościowe kwalifikujące uczniów klas III do klasy czwartej z elementami gry w piłkę siatkową na rok szkolny 2020/21.
Na testy należy zabrać ze sobą:

1. Zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu o braku przeciwwskazań do odbycia testu sprawnościowego.
  2. Strój gimnastyczny oraz obuwie sportowe, w których dziecko będzie wykonywało test.

Próby sprawności fizycznej odbywają się zgodnie ze szczegółowym harmonogramem w obrębie dyscypliny sportowej jaką jest siatkówka.  Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do oddziału sportowego odbywa się po zakończeniu naboru. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale sportowym, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej.
Testy sprawnościowe będą obejmowały 3 - 4 próby:
- skok w dal z miejsca
- rzut piłką palantową
- bieg wahadłowy 10 x 5m
dodatkowo (decyzja komisji kwalifikacyjnej)
- koperta - bieg ze zmianą kierunku 4 m x 3 m