Medal „Diligentiae” 2020

Król Stanisław August w 1767 roku ustanowił, że wyróżniający się w nauce wychowankowie Korpusu Kadetów w Warszawie będą otrzymywali medal „Diligentiae”. Prezydent Miasta Białegostoku podtrzymuje tę tradycję i corocznie wręcza najpilniejszym uczniom i ich nauczycielom medal „Diligentiae - za pilność”. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie z rąk Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego otrzymał uczeń naszej szkoły Krystian Turowski z klasy VII a i jego nauczycielka języka polskiego pani Marta Kikolska-Kisiel.

Medal ten jest nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce Krystiana, a także jego zaangażowanie w życie klasy i szkoły, pracowitość, odpowiedzialność oraz reprezentowanie SP 15 w konkursach i zawodach sportowych. Cenną cechą Krystiana jest to, że potrafi połączyć naukę z rozwojem swoich pasji, a przy tym jest lubiany i szanowany przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że postawa Krystiana Turowskiego będzie wzorem do naśladowania dla innych uczniów SP15.

Pamiętajcie, ktoś z Was może otrzymać taki medal za rok…

Krystianowi Turowskiemu i pani Marcie Kikolskiej-Kisiel serdecznie gratulujemy!

Odsłony: 58

Użytkownicy online

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok