Tydzień Kodowania w SP 15

W dniach 10-25 października już po raz ósmy obchodzony był Europejski Tydzień Kodowania. Nasza szkoła wzięła w nim udział organizując w klasach II-III zajęcia z elementami kodowania i programowania. Drugoklasiści odkodowywali jesienne obrazki. W zaszyfrowanych kodach ukryły się jesienne drzewa, lisy, wiewiórki i jeże. Uczniowie klas III programowali robota Doc. Zaplanowanie właściwej drogi nie było łatwe. Dzieci z zapałem i cierpliwością doprowadziły robota do celu i osiągnęły sukces.

foto cool