Jubileusz 100-lecia SP15

   Szkoła Podstawowa nr 15 w Białymstoku istnieje już 100-lat!!! Ten piękny jubileusz przyszło nam przeżywać w wyjątkowych czasach. Dlatego przygotowaniom towarzyszyła ciągła niepewność. Udało się jednak pokonać trudności, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu osób powstały pamiątki, które ocalą tę wyjątkową chwilę od zapomnienia.
20 maja 2021 roku w obecności Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i innych zacnych gości został odsłonięty mural przedstawiający patronkę – Marię Skłodowską-Curie; powstała piękna monografia oraz niepowtarzalny film prezentujący historię SP nr 15.

Scenariusz przedstawienia przygotowanego przez uczniów klas 6 pod kierunkiem p. Anety Sasinowskiej i Katarzyny Sułkowskiej napisało samo życie. Spotkanie rodzinne u babci, która przed laty była uczennicą tej szkoły, było pretekstem do rozmów na temat nauki zdalnej oraz przywołało liczne wspomnienia z dawnych lat. Stare zdjęcia w albumie uświadomiły wszystkim, że już kilka pokoleń w tej rodzinie jest związanych z „15-stką”. Babcia opowiada wnuczkom o najważniejszych momentach: o powstaniu szkoły, o tajnym nauczaniu, o nadaniu sztandaru i imienia.
Zarówno film jak i przedstawienie zabrały nas w wyjątkową podróż do przeszłości. Powróciły wspomnienia, w oczach pojawiły się łzy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na spotkania przy kawie, serdeczną rozmowę oraz spacer po szkole, która z roku na rok staje się piękniejsza i nowocześniejsza. Ten jubileusz obchodzony tak skromnie uświadomił nam, że powinniśmy doceniać każdą chwilę i wracać do wspomnień, które są częścią teraźniejszości.

Wszystkim zaproszonym gościom, absolwentom, dawnym pracownikom oraz przyjaciołom szkoły składamy serdeczne podziękowania, za obecność w tak ważnych dla nas dniach. Wierzymy, że te spotkania na długo zostaną w Waszej pamięci, a zamieszczone zdjęcia i film utrwalą te chwile.

fotogaleria           film

Odsłony: 105

Użytkownicy online

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.