Święto Patronki Szkoły

Obchody Dnia Patronki Szkoły na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny naszej placówki, obchodzone bardzo uroczyście. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patronki, przypominać o wartościach przez nią wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.
W tym roku uczniowie postanowili uczcić pamięć Marii Skłodowskiej-Curie turniejem wiedzy o jej życiu i działalności. Klasy V i VI zebrały się na II piętrze by świętować ten dzień. Uroczystość rozpoczęła się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego "Maria Skłodowska-Curie, wielka Polka". Uczniowie z klas II-VI zaprezentowali portrety Marii, namalowane w różnych technikach, za które otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Następnie klasy starsze przystąpiły do Turnieju wiedzy na temat życia i działalności naszej Patronki. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, prawdziwa i uczciwa. Reprezentacje klas wykazały się znajomością tematów związanych z Marią Skłodowską-Curie i godnie reprezentowały swoje klasy. Turniej składał się z quizu, pytań, puzzli oraz zgadywanki fotograficznej, dotyczących życia i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Ciekawym punktem tego dnia była prezentacja uczennic, które wcieliły się w postać wielkiej uczonej.
W wyniku rywalizacji wygrała klasa VI a, która zajęła I miejsce, za nią ex aequo klasy VI b i VI c, natomiast III miejsce przypadło klasie Va. Klasa Vb zajęła IV miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia.

Odsłony: 2101

Użytkownicy online

Odwiedza nas 447 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok