Apele z okazji Święta Niepodległości

12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste apele poświęcone najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apele z okazji Święta Niepodległości dla klas IV-VI, przygotowali uczniowie z klasy IV a pod kierunkiem pani Agnieszki Kubiak, natomiast dla klas młodszych wystąpili uczniowie z klas III a i III b przygotowani przez wychowawczynie: panią Ewę Stemporowską i panią Ewę Ptak.
W uroczystości wzięła udział pani Ewa Zając - dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie SP 15.
Apele wprowadziły w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Recytowane utwory literackie pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, a interpretacja muzyczna wprowadziła nastrój patriotyzmu i nieustający szacunek do walczących o nią przodków.
Pani dyrektor Ewa Zając dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i płynącą z niego konieczność dostrzeżenia znaczenia Wolności.

zapraszamy do galerii zdjęć z tego dnia Cool

Odsłony: 2081

Użytkownicy online

Odwiedza nas 415 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok