AKADEMIA VR - zajecia

  7 i 8 czerwca uczniowie z kl. 5a, 6a i 6b wzięli udział w zajęciach w Akadamii VR. Technologia ta stała się przełomowa nie ze względu na cudowne odkrycia techniki, najnowszy sprzęt wykonany z najdroższych materiałów, lecz za sprawą pomysłu, który pozwolił wykorzystać stosunkowo tanie elementy wraz ze smartfonami, które przecież każdy z nas posiada. Mowa tu o technologii wirtualnej rzeczywistości, której aktualnie najprostsza i najbardziej popularna forma to gogle, które do działania wykorzystują smartfona. Na zajęciach w Akademii nasi uczniowie mogli się przenieść w dowolne miejsce na świecie, poznać specyfikę danego miejsca, pospacerować  między żyrafami,  pochodzić po murze chińskim, zobaczyć erupcję wulkanu, cofnąć się w czasie do ery dinozaurów, lub  zwiedzić  Antarktydę i to wszystko nie ruszając się z miejsca. Nauka i zabawa w jednym. Polecamy !

galeria zdjęć :)

Odsłony: 529

Użytkownicy online

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj