Turniej wiedzy o języku rosyjskim

23.03.2018 roku, w naszej szkole, odbył się apel z j. rosyjskiego pod hasłem "Alfabet już dobrze znamy" przygotowany przez klasę VII b, pod kierunkiem pani Anny Śliwskiej. Celem apelu było utrwalenie alfabetu rosyjskiego przez klasy siódme, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz dobra zabawa.

                W swoim wystąpieniu klasa VII b zaprezentowała wiersz "Alfabet", ciekawostki związane z Rosją, piosenkę "Czego uczymy się w szkole?" oraz popularne zwroty grzecznościowe w języku rosyjskim. Po części artystycznej odbył się turniej klas siódmych, podczas, którego uczniowie wykazali się wiedzą ogólną o kulturze rosyjskiej, znajomością zwrotów rosyjskich, zręcznością w układaniu puzzli "Matrioszka" oraz zwinnością i refleksem w grze MORZE / LĄD / REKIN w rosyjskiej wersji.

                Turniej wygrała klasa VII a. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili.

galeria zdjęć

 

Odsłony: 247

Użytkownicy online

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj