Poznajemy naszą małą Ojczyznę - Podlasie

W ramach Programu uczczenia 100-rocznicy odzyskania niepodległości Polski p. Marta Kikolska-Kisiel,  p. Izabela Kuczyńska i p. Agnieszka Kubiak we czwartek 27.09.2018r.  zorganizowały wycieczkę dla uczniów kl. V – VIII ph. "Poznajemy okolice Białegostoku: Tykocin, Narwiański Park Krajobrazowy".

Podczas wycieczki pogoda nam dopisała - nie padało! :) Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty we Flisak Parku, czyli tykocińskim ogrodzie rozrywki i edukacji. Mieści się w nim m.in. Muzeum Narwi, w którym pan przewodnik barwnie opowiadał o zgromadzonych zabytkach i fascynującej historii Tykocina. Pogoda nas nie zawiodła, więc mogliśmy skorzystać z zaplanowanego rejsu po Narwi, podczas którego odgadywaliśmy zagadki związane z Narwią, a w nagrodę mogliśmy sterować tramwajem wodnym. Wolny czas spędziliśmy w parku linowym.
"Ogniem i mieczem - wojna po staropolsku" to temat lekcji, dzięki której przenieśliśmy się w burzliwe czasy Potopu Szwedzkiego. Podczas zajęć nauczyliśmy się sztuki władania szablą, stoczyliśmy kilka pojedynków oraz strzelaliśmy z łuków. Poznaliśmy historię tykocińskiego zamku i spróbowaliśmy podlaskiego cebulaka. Czy wiecie, że w Zamku w Tykocinie był drugi (po Gdańsku) najwyższy piec w Polsce?

galeria foto

Odsłony: 649

Użytkownicy online

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok