Ślubowanie klas I

  Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do uroczystości Ślubowania od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
23 października 2018 r , o godz. 16.OO  uczniowie klasy  I a i I b ubrani w świąteczny strój galowy, w granatowych biretach na głowie zebrali się na korytarzu I piętra, by przeżyć pierwszą szkolną, podniosłą uroczystość.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności , przedstawiając pięknie zaśpiewane piosenki i wiersze o barwach ojczystych,  przyjaźni  i koleżeństwie w grupie rówieśniczej. Tym samym pokazały, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zakończonej części artystycznej  nastąpiło  uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor i pani pedagog dokonały symbolicznego pasowania.  "Pasuję Cię na ucznia" -  te słowa kierowały do każdego dziecka,  dotykając długim ołówkiem  - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Z wielką nadzieją i troską zwracały się do pierwszaków, jednocześnie życząc im wielu sukcesów w nauce.
Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali drobne upominki.
Ten dzień na długo  pozostanie pierwszakom w pamięci. Będą go miło wspominać, patrząc na pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

Opracowała: Izabela Agata Mociak

galeria zdjęć

Odsłony: 756

Użytkownicy online

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok