UROCZYSTE OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Powstała z grobu na Twe władne słowo
Polska – wolności narodów chorąży.
Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
znowu swobodnie Orzeł Biały krąży.
                                     Alojzy Feliński

  Sto lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się  marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród Polski mógł wreszcie  sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń. Radość z odzyskanej niepodległości była wielka. Dziś możemy sobie tylko wyobrazić atmosferę tamtych dni...
Ale ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując nas do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Nasi uczniowie i nauczyciele już od dawna przygotowywali się na tę uroczystość.

W piątek 9 listopada oraz o godzinie 11:11 uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Na sali gimnastycznej spotkały się wszystkie klasy i oddziały przedszkolne aby wspólnie zaśpiewać hymn państwowy. Apele z tej okazji stały się pięknym dopełnieniem całości uroczystości. Scenografia, kwiaty, galowe stroje ozdobione kotylionami w barwach narodowych, prawdziwa powaga i zaangażowanie uczestników spotkania - to świadectwo szacunku dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.
Apel klas I-III przygotowały panie Ewa Stemporowska i Dorota Radziwoniuk, a  koordynator działań patriotycznych nauczycielka historii p. Agnieszka Kubiak wspólnie z klasą VI b opracowała program słowno-muzyczny dla klas IV-VIII. Tym działaniom towarzyszyły wystawy prac plastycznych na korytarzach szkolnych przygotowane podczas lekcji plastyki i historii pod kierunkiem p. Barbary Magnuszewskiej.

galeria zdjęć

Odsłony: 496

Użytkownicy online

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok