Tydzień Edukacji Globalnej 2018 w SP 15

Projekt „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II”

Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

W SP 15 w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (19-23 listopada 2018 r.) podjęto następujące działania:

1. Nauczyciele klas I-III czytali dzieciom i omawiali z nimi książeczki „Lilka i piknik” oraz „Tosia odkrywa czekoladę”. W niektórych klasach powstały prace plastyczne i plakaty.
  2. Nauczycielki świetlicy przeczytały i omówiły książeczkę „Przygody Zoga” , a następnie dzieci wykonały plakaty.
  3. W klasach IV-VIII na godzinach wychowawczych nauczyciele obejrzeli z uczniami i omówili wybrane filmy z serii „Była sobie Ziemia”, a następie uczniowie na plakatach przedstawili, co można zmienić w najbliższym otoczeniu, żeby wziąć odpowiedzialność za przyszłość świata
  4. W dwóch klasach ( VII b i VI b) zostały przeprowadzone lekcje na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju i wpływie plastiku na zaburzanie równowagi na Ziemi z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.
  5. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz plakaty uczniów, które powstały na lekcjach w Tygodniu Edukacji Globalnej.

plakaty - foto