"Noś odblaski” akcja profilaktyczno - edukacyjna

25 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku uczestniczyli w przedsięwzięciu prewencyjno – edukacyjnym ,,Noś odblaski!!!”.
W trakcie trwania akcji uczniowie klasy II B wspólnie z opiekunem, funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji oraz pracownikiem Biura Zarządzania Kryzysowego obdarowywali opaskami odblaskowymi wszystkich napotkanych przechodniów, spacerując ulicami osiedla „Antoniuk”. Dzieci zwracały uwagę na noszenie odblasków przez osoby piesze, które są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Reakcja wszystkich przechodniów była bardzo pozytywna, z wdzięcznością przyjmowali odblaski.
Inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, uświadomienie ich o zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa jako uczestników ruchu drogowego poprzez promowanie noszenia odblasków. Założeniem akcji było włączenie uczniów do bezpośrednich działań skierowanych do mieszkańców osiedla poprzez rozdawanie odblasków mijanym na osiedlu przechodniom.
Akcja zorganizowana została w partnerstwie z SP Nr 15 przez Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz we współpracy z Komendą Miejską Policji.

foto

Odsłony: 522

Użytkownicy online

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok