Komunikat dla rodziców w sprawie strajku nauczycieli.

Szanowni Państwo!
     Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Białymstoku referendum, pracownicy opowiedzieli się za strajkiem organizowanym przez ZNP i Forum Związków Zawodowych.
W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole i trwać będzie do odwołania.

Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z wieloma trudnościami. Jednak bardzo Państwa proszę o wyrozumiałość i zapewnienie w tych dniach opieki swoim dzieciom. W sytuacji braku takiej możliwości, proszę o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy, aby można było w porozumieniu z organem prowadzącym zorganizować zajęcia opiekuńcze dzieciom potrzebującym niezbędnej opieki na miarę posiadanych możliwości.
W celu przekazania pełnej informacji na temat planowanej organizacji pracy szkoły w dniach ewentualnego strajku oraz oferty miejskich jednostek organizacyjnych wspierających edukację w dniach strajku, zapraszam Państwa na spotkanie w dniu 5 kwietnia 2019 r. (piątek) o godzinie 16:30 na sali gimnastycznej. W sytuacji, gdy akcja strajkowa pracowników oświaty zostanie odwołana, niniejsze postanowienia przestaną być obowiązujące.

Dyrektor szkoły – Alicja Sitko